“Хочу, щоб корупція вас обминула”
Зазначила заступник начальника Головдержслужби України Олена Тертишна під час відкриття семінару “Забезпечення ефективності запобігання та протидії корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування”.
Проводився він 30 листопада Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Деснянської районної у м. Чернігові ради на замовлення Національного агентства з питань державної служби України.
Як наголосила промовець, збільшення відповідальності – основний механізм нового антикорупційного законодавства, його головне завдання – створити суспільні мови, які б протидіяли проявом цього небезпечного для країни явища. Тому на відповідальність варто дивитися оптимістично. Надалі зазначений механізм отримає розвиток в нових нормативно-правих актах щодо державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.
Слухачі, а це посадові особи місцевого самоврядування, ознайомилися з соціальними передумовами, вітчизняним та світовим досвідом протидії корупції, основними напрямами державної політики з запобігання її проявам, особливостям відповідальності за новим законодавством.
На думку учасників семінару, корупція – це неправомірне збагачення, використання свого службового становища з особистою метою, бажання незаконно отримати певні переваги, за що рано чи пізно має настати відповідальність. Це буря’н, який заважає ствердженню правових норм. А подолання корупції залежить, насамперед, від наявності волі тих людей, хто покликаний їй протидіяти – такі думки прозвучали під час презентацій роботи у фокус-групах.
Що ж до навчальної роботи з роз’ясненню нового антикорупційного законодавства, то, як зазначила представниця Нацдержслужби, Чернігівську область перебуває нині у п’ятірці найкращих.
Останні новини Чернігівщини
Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31
Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16
Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13
І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.
Чернігівські важкоатлети вибороли медалі на Кубку України 10:20
У Луцьку з 23 до 28 лютого відбувається Кубок України з важкої атлетики, де чернігівські важкоатлети вдало виступили та здобули нагороди різного гатунку:
На Чернігівщині засуджено двох військовослужбовців за порушення правил поводження із боєприпасами, внаслідок чого травмовано чотирьох малолітніх дітей 10:19
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону двох військовослужбовців визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України (порушення правил поводження із боєприпасами, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам).