Відбувся захід, присвячений одному із найдавніших ремесел в історії людства – гончарству
З початком червня розгорнули свою роботу пришкільні майданчики, де дітлахи можуть відпочивати не тільки активно, а й пізнавально. Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського завжди радо приймає учнів у своїх експозиціях та на виставках. Для дітей влаштовуються оглядові та тематичні екскурсії музейними залами по різних історичних епохах, прогулянки чернігівським дитинцем, інтерактивні майстер-класи та ще багато чого цікавого.
5 червня на виставці “Кераміка Чернігівщини”, що розгорнута у виставковому залі військово-історичного музею – відділу історичного музею імені Василя Тарновського (Міський сад, вул. Шевченка, 55-а), відбувся захід, присвячений одному із найдавніших ремесел в історії людства – гончарству.
Про виникнення гончарства, його місце в житті людини, основні гончарські осередки Чернігівщини та їхню різноманітну продукцію за матеріалами виставки розповіла науковий співробітник музею Наталя Тонких.
Особливу зацікавленість присутніх викликав керівник студії гончарства Обласного навчально-методичного центру культури та мистецтв Дмитро Піщур, який не лише розповів про процес створення виробів з глини та його особливості у різних народів світу, але й виготовив на музейному гончарному крузі кілька речей та відповів на численні питання слухачів – вихованців школи № 4.
Даний захід – перший із серії вже запланованих для відвідувачів пришкільних майданчиків. Тож чекаємо всіх охочих поринути у дивовижний світ творчості.
Світлана Лихачева, завідуюча відділом Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.