Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 грудня, 09:15:12

Сьогодні стартувало ЗНО – 2013

03.06.2013   16:12

3 червня розпочинається цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) бажаючих вступати до вищих навчальних закладів. Сьогодні абітурієнти тестуватимуться з хімії.

На проходження ЗНО – 2013 зареєструвалось 322,5 тис. абітурієнтів по всій Україні. Кількість випускників загальноосвітніх навчальних закладів країни у нинішньому році, за даними Міністерства освіти і науки України, складає біля 279 тис. учнів.

Основна сесія ЗНО триватиме до 27 червня. Учні, які з поважних причин не зможуть взяти участь у цій сесії, матимуть змогу скласти тестування під час додаткової сесії – з 4 до 11 липня.

Цього року випускники мали змогу обирати з 11 навчальних предметів, але не більше 4 предметів відповідно до майбутніх напрямків навчання.

Загальна кількість абітурієнтів, які виявили бажання складати тести однією з мов національних меншин, становить по всій країні близько п’ятої частини від числа зареєстрованих. Водночас, 98% абітурієнтів складатимуть базовий тест з української мови та літератури, на другому місці по кількості бажаючих скласти тести – математика, на третьому – історія України.

Наступні після хімії тести за графіком ЗНО – 2013 проходитимуть:

5-6 червня – з української мови та літератури,

8 червня – з іноземної мови,

10 червня – з російської мови,

12-13 – з математики,

15 червня – з географії,

17 – із всесвітньої історії,

19-20 – з історії України,

22 – з фізики,

25 червня – з біології,

27 червня – із всесвітньої історії.

Одним з головних акцентів процесу тестування у 2013 році стане посилення боротьби зі списуванням. Для цього, окрім збільшення кількості металошукачів та проведення інших попереджувальних заходів, планується розвивати минулорічний досвід впровадження “технологічних перерв” для перевірок абітурієнтів на наявність технічних засобів.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти під час складання тестів учасникам ЗНО забороняється використовувати будь-які допоміжні матеріали, окрім тих, що містяться у тестових зошитах, а також мати при собі калькулятори, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані чи рукописні матеріали.

Контроль за забезпеченням об’єктивності, відкритості та прозорості проведення ЗНО здійснюватимуть громадські спостерігачі.

До 7 липня будуть оголошені результати основної сесії ЗНО, а результати додаткової сесії стануть відомі до 16 липня. Результати тестування абітурієнти використовуватимуть під час вступної кампанії. Наступного дня, 17 липня, Український центр оцінювання якості освіти почне розглядати апеляції на результати тестування.

 

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини затримали підозрюваного у зберіганні та використанні дитячої порнографії

Поліцейські Чернігівщини затримали підозрюваного у зберіганні та використанні дитячої порнографії 09:13

Під час проведення санкціонованих обшуків поліцейські виявили та вилучили вдома у підозрюваного комп’ютерну техніку, вісім мобільних телефонів та флеш-накопичувачі, на яких зберігались фото- та відеофайли з ознаками дитячої порнографії.

14 бюджетів громад втратять частину освітньої субвенції

14 бюджетів громад втратять частину освітньої субвенції 09:10

Опубліковано проєкт державного бюджету на 2022 рік (ред. до 2 читання). Змінено підходи до розподілу освітньої субвенції.

У Чернігові підбили підсумки конкурсу «МОЛОДЬ! АРМІЯ! КРАЇНА!»

У Чернігові підбили підсумки конкурсу «МОЛОДЬ! АРМІЯ! КРАЇНА!» 08:49

Військові Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки підбили підсумки першого етапу обласного конкурсу патріотичних аматорських відеороликів до 30-ї річниці Дня Збройних Сил України «МОЛОДЬ! АРМІЯ! КРАЇНА!» на призи військового комісара для шкільної та студентської молоді регіону в номінації «Я Патріот Незалежної України!»

Станом на 2 грудня в Україні зафіксовано 13531 нових випадків COVID-19

Станом на 2 грудня в Україні зафіксовано 13531 нових випадків COVID-19 08:40

13 531 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 2 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1346 дітей та 240 медпрацівників.

Родині загиблого з Чернігівщини військового надали матеріальну допомогу

Родині загиблого з Чернігівщини військового надали матеріальну допомогу 08:37

Представники військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України» з Чернігова та місцевий аграрій вирішили надати допомогу сім’ї полеглого на сході України військового розвідника Євгена Ареф'єва.