Технікуми та коледжі виведуть з системи вищої освіти
Міністерство освіти пропонуватиме проводити підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів у закладах професійної освіти

Про це розповів перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма, виступаючи у 13 травня у Національній академії педагогічних наук України.
За словами чиновника у діючому Законі “Про вищу освіту” міститься положення двох законів. Перший з них регламентує підготовку фахівців середньої ланки, а другий – фахівців з повною вищою освітою.
“Можна сказати, єдине, що об’єднує ці різні типи навчальних закладів – це спільна назва Закону та ступеневість освіти. Мається на увазі можливість випускників, які успішно закінчили технікум чи коледж, продовжувати освіту за скороченим терміном підготовки в університеті”, – повідомив Суліма.
Він також зазначив, що у Законі “Про вищу освіту” закладено певні протиріччя.
Зокрема, за його словами, підготовку молодших спеціалістів здійснюють технікуми та коледжі, а фахівців з вищою освітою – університети, академії та інститути. Структурними підрозділами коледжу чи технікуму є відділення та предметні (циклові) комісії, а університету – факультети та кафедри. У технікумах і коледжах навчання здійснюють педагогічні працівники, в університетах – науково-педагогічні, до цих категорій працівників зовсім різні вимоги та рівень навчального навантаження, крім того у технікумах і коледжах відсутня наукова робота та підготовка кадрів вищої кваліфікації, зокрема педагогічних та науково-педагогічних працівників. Також існують значні відмінності в системі оплати праці цих двох категорій викладачів.
“У зв’язку з цим Міністерством прийнято рішення розробити новий законопроект “Про професійну освіту”. До майбутньої системи професійної освіти увійдуть заклади, що готують кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів. Це заклади системи професійно-технічної освіти (усім відомі училища), а також заклади, що готують молодших спеціалістів (технікуми та коледжі)”, – заявив Суліма.
Головна ідея цього законопроекту полягає в тому, що буде існувати єдиний уніфікований тип навчального закладу – професійний коледж. У професійному коледжі за наявності відповідних ліцензій на освітню діяльність можна буде здійснювати підготовку як кваліфікованих робітників, так і молодших спеціалістів.
“Запровадження такого підходу дозволить покращити якість підготовки майбутніх фахівців та надасть можливість навчальним закладам оперативно реагувати на потреби ринку праці у фахівцях певної кваліфікації”, – зазначив перший заступник міністра освіти і науки.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.