Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 13:20:24

Підвищення кваліфікації за різними формами навчання за рік пройшли 16 тис. осіб

22.04.2013   15:10

Підготовка кадрів та підвищення кваліфікації працівників у 2012 році

Для забезпечення економіки висококваліфікованими кадрами існує необхідність здійснення підготовки та підвищення професійного рівня працівників.

У 2012 р. на підприємствах, в установах та організаціях області  (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) кількість працівників, які проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації, склала 8,1% від облікової кількості штатних працівників.

При цьому професійну підготовку та перепідготовку отримали 2,0 тис. осіб, або 0,9% облікової кількості штатних працівників. Майже половина з них - це працівники підприємств промисловості (48,6% від усіх навчених новим професіям).

Основною формою навчання працівників була їхня професійна перепідготовка безпосередньо на виробництві (73,9%). У навчальних закладах освіти (професійно-технічних та вищих) за договорами навчалися 26,1% працівників.
Серед тих, хто пройшов навчання з підготовки та перепідготовки, чоловіків було у 2,2 раза більше, ніж жінок.

Підвищення кваліфікації за різними формами навчання (виробничо-технічні курси, курси цільового призначення, стажування, спеціалізація, довгострокове та короткотермінове навчання) за рік пройшли 16 тис. осіб, або 7,2% облікової кількості штатних працівників, 6 осіб навчалися за кордоном.

Близько трьох чвертей працівників підвищили кваліфікацію в навчальних закладах. Найвищим цей показник був у видах діяльності, які традиційно залучають працівників високого кваліфікаційного рівня. Зокрема, у державному управлінні, закладах освіти,  охорони здоров'я та соціальної допомоги  питома вага зазначеної категорії навчених становила 93,8%-96,8%.
Переважна кількість працюючих, котрі підвищували кваліфікацію безпосередньо на робочому місці, - працівники промисловості (45,6% всіх навчених на виробництві).

Серед працівників, які підвищили кваліфікацію, переважали жінки (54%),  а за професійними групами - професіонали та фахівці (61% від загальної кількості навчених).
 

Останні новини Чернігівщини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини 10:54

26 травня о 23:53 до Служби порятунку "101" у Прилуцькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.Онищенків, що за 12 км від райцентру.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:45

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.