Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 23:48:29

Прилуцькі Пушкіни й Чаадаєви

24.11.2011   08:12Агенцiя

Правду кажуть, що нове – це добре забуте старе. І коли чуєш слово “ліцей”, то мимоволі починаєш думати про Пушкіна, Чаадаєва та інших славетних випускників Царськосільського ліцею, які згодом прославили рідну альма-матер своїми трудами на благо держави російської.

Слово “гімназія”, а особливо класична, теж асоціюється і з давньогрецькими “гімнасіями”, де більше приділялося уваги фізичному розвитку юнаків, і з дореволюційними гімназіями, де випускники, отримуючи атестат, вільно володіли класичними давньогрецькою, латинською, а іноді й давньоєврейською мовами, а також кількома сучасними: французькою, німецькою, італійською і т.д. Про колегіуми та академії говорити не будемо, бо ці назви не звучали в доповіді начальника управління освіти Прилуцької міської ради, Тетяни Клименко, з якою вона виступила 18 листопада на нараді у міського голови. Тетяна Михайлівна говорила про місце прилуцьких навчальних закладів нового типу в загальнообласному рейтингу.

Беручи до уваги, що в нашому місті, на відміну від Ніжина та Чернігова, немає вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, викладачі яких теж беруть участь у навчально – виховному процесі навчальних закладів нового типу, наші досягнення виглядають таким чином: гімназія № 1 на третьому, гімназія №5 на дев’ятому, а спеціалізована середня школа № 6 на дванадцятому місці в області. А в “загальному”, так би мовити, заліку серед подібних навчальних закладів Чернігівської області ми другі.

В наш час, зазначила начальник управління освіти, не книга, а комп’ютер, як би не було жаль, дає основну масу додаткових знань учням. Отож у прилуцьких школах кожна бібліотека має комп’ютер з виходом в інтернетну мережу. Такі самі комп’ютери, із доступом до всесвітньої павутини, мають і 15 прилуцьких дошкільних навчальних закладів.

Як зазначив міський голова, підсумовуючи доповідь очільниці прилуцької освіти, все це добре, але ж це не значить, що інші нічого не роблять. Так, заспокоюватись рано, але всі добре знають, що наші освітяни завжди у творчому пошуку. Відносно ж Пушкіних і Чаадаєвих – то вони вже ходять серед нас, володіють комп’ютером і англійською, беруть участь та перемагають у предметних олімпіадах різного рівня, а прийде їхній час – прославлять нашу незалежну державу і рідні Прилуки серед країн і народів.

Ігор Лисенко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1922

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 18:52

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 15 травня зафіксовано 211 нових випадків COVID-19.

Нові авто для

Нові авто для "швидкої" 12:34

Днями КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримав чергову партію з п’яти автомобілів оновленої модифікації, які надійшли до закладу за рахунок коштів, що виділені Національною Службою здоров’я України.

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі 12:29

Реалізація положень антикорупційного законодавства, питання попередження корупційних правопорушень в діяльності працівників органів публічної влади обговорювалися під час дистанційного навчання «Забезпечення ефективності та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:13

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 травня по 8:00 15 травня 2021 року.

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району 12:09

14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».