Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 20:03:01

Прилуцькі Пушкіни й Чаадаєви

24.11.2011   08:12Агенцiя

Правду кажуть, що нове – це добре забуте старе. І коли чуєш слово “ліцей”, то мимоволі починаєш думати про Пушкіна, Чаадаєва та інших славетних випускників Царськосільського ліцею, які згодом прославили рідну альма-матер своїми трудами на благо держави російської.

Слово “гімназія”, а особливо класична, теж асоціюється і з давньогрецькими “гімнасіями”, де більше приділялося уваги фізичному розвитку юнаків, і з дореволюційними гімназіями, де випускники, отримуючи атестат, вільно володіли класичними давньогрецькою, латинською, а іноді й давньоєврейською мовами, а також кількома сучасними: французькою, німецькою, італійською і т.д. Про колегіуми та академії говорити не будемо, бо ці назви не звучали в доповіді начальника управління освіти Прилуцької міської ради, Тетяни Клименко, з якою вона виступила 18 листопада на нараді у міського голови. Тетяна Михайлівна говорила про місце прилуцьких навчальних закладів нового типу в загальнообласному рейтингу.

Беручи до уваги, що в нашому місті, на відміну від Ніжина та Чернігова, немає вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, викладачі яких теж беруть участь у навчально – виховному процесі навчальних закладів нового типу, наші досягнення виглядають таким чином: гімназія № 1 на третьому, гімназія №5 на дев’ятому, а спеціалізована середня школа № 6 на дванадцятому місці в області. А в “загальному”, так би мовити, заліку серед подібних навчальних закладів Чернігівської області ми другі.

В наш час, зазначила начальник управління освіти, не книга, а комп’ютер, як би не було жаль, дає основну масу додаткових знань учням. Отож у прилуцьких школах кожна бібліотека має комп’ютер з виходом в інтернетну мережу. Такі самі комп’ютери, із доступом до всесвітньої павутини, мають і 15 прилуцьких дошкільних навчальних закладів.

Як зазначив міський голова, підсумовуючи доповідь очільниці прилуцької освіти, все це добре, але ж це не значить, що інші нічого не роблять. Так, заспокоюватись рано, але всі добре знають, що наші освітяни завжди у творчому пошуку. Відносно ж Пушкіних і Чаадаєвих – то вони вже ходять серед нас, володіють комп’ютером і англійською, беруть участь та перемагають у предметних олімпіадах різного рівня, а прийде їхній час – прославлять нашу незалежну державу і рідні Прилуки серед країн і народів.

Ігор Лисенко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1922

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки "Мати-героїня" 18:53

1 червня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван урочисто вручив державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» жінкам Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю 18:20

Днями у Чернігівській обласній державній адміністрації з нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні, відбулася зустріч нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні. У ній взяли участь Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, Олександр Коваленко, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України, Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, науковці та краєзнавці.

Карантинний ринок праці

Карантинний ринок праці 15:25

З початку карантину лави безробітних поповнили 9,1 тис. осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В середньому щоденно в службі зайнятості в карантинний період реєструвалося 183 безробітних проти 89-ти у 2019 році.

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:10

Упродовж минулого тижня з 25 травня по 1 червня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 198 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини