Ярмарок професій у чернігівському РЦЗ
У рамках Місячника професійної орієнтації молоді в Чернігівському районі триває активна профорієнтаційна робота.
18 листопада у приміщенні Чернігівського РЦЗ відбувся Ярмарок професій для учнів 11-х класів загальноосвітніх шкіл району. Серед запрошених були представники Чернігівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і відділу освіти Чернігівської РДА. Участь у заході взяли 200 школярів.
На початку зустрічі працівники центру зайнятості запропонували відвідувачам Ярмарку переглянути відеофільми про професії, що є затребуваними на сучасному ринку праці. У холі центру старшокласники ознайомилися з виставкою робіт учнів 4-х класів, котрі взяли участь у конкурсі малюнків “Професія моєї мрії”, та учнівськими виробами навчальних закладів професійно-технічної освіти.
Кожному випускнику були роздані буклети, листівки, брошури служби зайнятості та різних навчальних закладів.
Відкрив Ярмарок директор Чернігівського РЦЗ Віктор Шевченко. Він наголосив на важливості правильного вибору професії, який має відповідати здібностям та бажанням людини і потребам ринку праці.
– Успіху досягають ті: хто чітко знає, чого хоче, хто своєчасно зробив свідомий професійний вибір, – зазначив директор РЦЗ. – Тому вже сьогодні ви маєте замислитись над питанням: “Ким бути?” і цілеспрямовано йти до своєї мрії, постійно працювати над собою. Зробити правильний вибір професії вам допоможе державна служба зайнятості.
Про роль професії в житті людини та свідомий вибір професійної діяльності говорила начальник відділу освіти Чернігівської райдержадміністрації Лідія Гаєвська.
Виступили також і запрошені на захід представники навчальних закладів. З місцевих участь у Ярмарку взяли три вищі навчальні заклади (державний інститут економіки і управління, державний технологічний університет, Національний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка), два технікуми (кооперативний технікум Чернігівської облспоживспілки та радіомеханічний технікум) та чотири заклади профтехосвіти (професійний будівельний ліцей, професійний ліцей деревообробної промисловості, вище професійне училище побутового обслуговування, центр професійно-технічної освіти). Крім того, на захід завітали гості з Харкова та Ніжина – представники Харківського Національного фармацевтичного університету, Харківського Національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка та Ніжинського медичного коледжу. Виступи освітян супроводжувалися відеоматеріалами та презентаціями.
Цікавою та пізнавальною для учнів була інформація про професії, які можна здобути, навчаючись в тому чи іншому навчальному закладі, та можливості працевлаштування після закінчення навчання. Старшокласники не проґавили наданого їм шансу і поспілкувалися не тільки з працівниками навчальних закладів, а й студентами, які теж прибули на Ярмарок. “З перших вуст” школярі дізнавались про правила вступу до навчального закладу, умови навчання і проживання в гуртожитках. А ще – почули чимало цікавих історій із студентського життя.
За вміло організований захід фахівцям служби зайнятості подякували і освітяни, і учні, зазначивши, що почута інформація, допоможе випускникам не розгубитися у чималій кількості навчальних закладів і зробити правильний вибір.
Тетяна Квачан
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.