Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 14:06:58

Сучасний фахівець на ринку праці

20.03.2013   08:24Агенцiя

Ким і яким він має бути? Це питання обговорили учасники “круглого столу”, що відбувся днями на базі Чернігівського державного інституту економіки і управління. Участь у заході взяли освітяни, представники Чернігівської облдержадміністрації, служби зайнятості та роботодавці.

З тенденціями сучасного ринку праці та проблемами працевлаштування молоді присутніх ознайомив заступник директора Чернігівського ОЦЗ Максим Торжевський. Зокрема він зазначив, що молодь, особливо віком до 24 років, є на ринку праці найвразливішою частиною населення. З одного боку молодий вік підвищує шанси для зайнятості, а з іншого – через відсутність трудового та життєвого досвіду – зменшує. На молодіжний сегмент ринку також впливає незбалансованість попиту та пропонування робочої сили. Служба зайнятості завжди приділяла належну увагу роботі з молоддю, а в контексті реалізації соціальних ініціатив Президента України забезпечення ефективного працевлаштування громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій, в тому числі молодих людей, є одним із її пріоритетних завдань.

Протягом минулого року до центрів зайнятості області за пошуком роботи звернулось 2239 випускників навчальних закладів, в тому числі 56 випускників загальноосвітніх, 906 – професійно-технічних та 1277 – вищих навчальних закладів. З них майже 1000 отримали роботу.

Звернувшись до центру зайнятості, молоді люди можуть безкоштовно отримати послуги з професійної орієнтації: пройти тестування, докладніше дізнатися про свої здібності та схильності, ознайомитися з можливими шляхами набуття професії та умовами вступу в навчальні заклади, а головне, фахівці центру зайнятості зорієнтують – наскільки затребувана обрана професія на ринку праці. Крім того, молоді гарантується працевлаштування на заброньовані робочі місця на підприємствах, в установах та організаціях; сприяння службою зайнятості у підборі підходящої роботи; навчання нових професій, перепідготовка та підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку праці; участь в оплачуваних громадських роботах.

– У минулому році було відновлено програму забезпечення молоді – випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів, першим робочим місцем, – зазначив Максим Торжевський. – Завдяки спільним заходам з управлінням освіти та науки, органами місцевої влади та з урахуванням доведених асигнувань Державного бюджету для надання роботодавцям дотацій, в області працевлаштовано 114 молодих фахівців, які сьогодні мають гарантії зайнятості мінімум на два роки. Серед них 85 осіб здобули професійно-технічну та 29 – вищу освіту. Найбільшим попитом користувалися кухарі, трактористи-машиністи сільгоспвиробництва, слюсарі з ремонту автомобілів та бухгалтери.

На початку року затребуваними були водії автотранспортних засобів, продавці, підсобні робітники та кваліфіковані робітники з інструментом. Також стабільною є потреба у спеціалістах державної служби, бухгалтерах, менеджерах тощо.

З 2013 року служба зайнятості працює за новими правилами, передбаченими Законом України “Про зайнятість населення”. Заступник директора ОЦЗ ознайомив присутніх з його новаціями, зауваживши, що він орієнтований на стимулювання легальної та продуктивної зайнятості населення, підвищення якості трудових ресурсів та підтримку економічного зростання.

Результатом “круглого столу” стала розробка спільних проектів щодо підготовки конкурентоспроможних фахівців та організації взаємодії між вузом, підприємствами регіону та службою зайнятості.


Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА 12:01

28 травня перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віталій Загайний провів нараду з керівниками ТОВ «НіжинТеплоМережі», КП «Прилукитепловодопостачання» та заступниками міських голів Ніжина та Прилук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини