Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 20:14:19

Сучасний фахівець на ринку праці

20.03.2013   08:24Агенцiя

Ким і яким він має бути? Це питання обговорили учасники “круглого столу”, що відбувся днями на базі Чернігівського державного інституту економіки і управління. Участь у заході взяли освітяни, представники Чернігівської облдержадміністрації, служби зайнятості та роботодавці.

З тенденціями сучасного ринку праці та проблемами працевлаштування молоді присутніх ознайомив заступник директора Чернігівського ОЦЗ Максим Торжевський. Зокрема він зазначив, що молодь, особливо віком до 24 років, є на ринку праці найвразливішою частиною населення. З одного боку молодий вік підвищує шанси для зайнятості, а з іншого – через відсутність трудового та життєвого досвіду – зменшує. На молодіжний сегмент ринку також впливає незбалансованість попиту та пропонування робочої сили. Служба зайнятості завжди приділяла належну увагу роботі з молоддю, а в контексті реалізації соціальних ініціатив Президента України забезпечення ефективного працевлаштування громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій, в тому числі молодих людей, є одним із її пріоритетних завдань.

Протягом минулого року до центрів зайнятості області за пошуком роботи звернулось 2239 випускників навчальних закладів, в тому числі 56 випускників загальноосвітніх, 906 – професійно-технічних та 1277 – вищих навчальних закладів. З них майже 1000 отримали роботу.

Звернувшись до центру зайнятості, молоді люди можуть безкоштовно отримати послуги з професійної орієнтації: пройти тестування, докладніше дізнатися про свої здібності та схильності, ознайомитися з можливими шляхами набуття професії та умовами вступу в навчальні заклади, а головне, фахівці центру зайнятості зорієнтують – наскільки затребувана обрана професія на ринку праці. Крім того, молоді гарантується працевлаштування на заброньовані робочі місця на підприємствах, в установах та організаціях; сприяння службою зайнятості у підборі підходящої роботи; навчання нових професій, перепідготовка та підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку праці; участь в оплачуваних громадських роботах.

– У минулому році було відновлено програму забезпечення молоді – випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів, першим робочим місцем, – зазначив Максим Торжевський. – Завдяки спільним заходам з управлінням освіти та науки, органами місцевої влади та з урахуванням доведених асигнувань Державного бюджету для надання роботодавцям дотацій, в області працевлаштовано 114 молодих фахівців, які сьогодні мають гарантії зайнятості мінімум на два роки. Серед них 85 осіб здобули професійно-технічну та 29 – вищу освіту. Найбільшим попитом користувалися кухарі, трактористи-машиністи сільгоспвиробництва, слюсарі з ремонту автомобілів та бухгалтери.

На початку року затребуваними були водії автотранспортних засобів, продавці, підсобні робітники та кваліфіковані робітники з інструментом. Також стабільною є потреба у спеціалістах державної служби, бухгалтерах, менеджерах тощо.

З 2013 року служба зайнятості працює за новими правилами, передбаченими Законом України “Про зайнятість населення”. Заступник директора ОЦЗ ознайомив присутніх з його новаціями, зауваживши, що він орієнтований на стимулювання легальної та продуктивної зайнятості населення, підвищення якості трудових ресурсів та підтримку економічного зростання.

Результатом “круглого столу” стала розробка спільних проектів щодо підготовки конкурентоспроможних фахівців та організації взаємодії між вузом, підприємствами регіону та службою зайнятості.


Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).