Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 00:32:45

Бути чи не бути студентському самоврядуванню?

21.11.2011   10:21Агенцiя

Про роль студентства в майбутньому нашої держави сьогодні не говорить хіба що лінивий. На молодь покладають багато надій усі: політики, батьки, співвітчизники, навіть Європейський Союз, сподіваючись, що хоча б нове покоління спробує щось докорінно й на краще змінити в країні.

А що насправді чиновниками робиться для того, щоб сучасна молода людина, навчаючись у вузі, могла реально долучитися до громадського життя? Адже не завжди «паперове самоврядування», прописане в Законі України «Про вищу освіту», стає реальністю вишу. Спробуємо розповісти про те, як у Прилуцькому гуманітарно-педагогічному коледжі намагається не тільки вижити, а й стати по-справжньому рушійною силою студентський самоврядний рух.

У коледжі діє студентська демократична республіка "Астрея". Ця назва була обрана не випадково: у стародавній Греції Астреєю називали богиню справедливості та правосуддя. Отже, основне кредо роботи студентського комітету - це сумлінність і справедливість. Республіку очолюю я, студентка 42 групи шкільного відділення Юлія Падалка. Заступником президента є прем’єр-міністр Крістіна Зирянова, моя одногрупниця. Республіка має власний Кабінет міністрів, що нараховує чотири міністерства: міністерство освіти і науки, інформації, культури та спорту, а також міністерство дисциплінни й порядку. Вони всі тісно співпрацюють, бо часто доводиться вирішувати спільні проблеми: студенти спізнилися – мають справу з міністерством дисципліни й порядку, а міністерство інформації з цього приводу й «блискавку» випустить.

Колектив студентської республіки переважно жіночий. Міністерство дисципліни очолює Юлія Каржавіна з 31 групи шкільного відділення, освітою та наукою керує студентка 41 групи відділення видавничої справи та редагування Катерина Чухліб, міністр інформації – Олександра Кірічок, теж четвертокурсниця цього відділення, а про розвиток культури та спорту дбає студентка 42 групи шкільного відділення Аліна Назаренко. Проте в складі міністерств є й надійна чоловіча підтримка – Антон Козленко, Роман Жадько та Богдан Голуб. Які ж завдання вирішує цей невеликий на перший погляд колектив?

Почнемо з того, що найбільше люблять робити студенти всіх часів і народів - із відпочинку. Створення цікавого, змістовного, незабутнього дозвілля – це завдання саме для студентського самоврядування. За його участю проводяться День знань, День студента, традиційний День здоров’я, улюблений усіма КВК, новорічний карнавал, День закоханих та багато інших свят. Ми не обмежуємося стінами коледжу. Заходи в гуртожитках допомагають готувати члени студради Сергій Треус, Олена Шуляк, Вікторія Волошина та інші (наші агенти впливу повсюду!). Турбуються міністри й про формування здорового способу життя, тому виступають волонтерами руху в боротьбі проти тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків. Проводяться рейди-перевірки в гуртожитках, на території закладу, поширюється пізнавальна література.

Уявити сучасний вуз без власних ЗМІ просто не можливо, тому й наш уряд не пасе в цьому задніх. Уже багато років у коледжі виходить щомісячна газета «Студентський меридіан», яка висвітлює всі події бурхливого студентського життя. Вона має формат стіннівки, де студенти демонструють спроби по-іншому подивитися на себе та своїх викладачів. Виходять досить сміливі, але теплі шаржі, комікси, карикатури.

Під час підготовки публікації пригадувалися й проведені спортивні змагання, і збори на відділеннях, і волонтерські виступи в дитячому будинку та школі-інтернаті, й самотужки підготовлена й випущена збірка студентських поезій «Дзеркало серця». А разом з тим – і відповідь на порушене в заголовку питання: бути чи не бути студентському самоврядуванню? Таки бути! Нам, студентам, ще б день та ніч трішки довші та стипендія більша, то ми й гори звернемо! Лише ви, шановні дорослі, не забувайте про це і довіряйте нам, а ми не підведемо!

Юлія Падалка, президент СДР «Астрея» Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка 
  
http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1912

Останні новини Чернігівщини

10 найцікавіших традиційних українських напоїв 17:23

Українських національних напоїв за старими народними рецептами налічується безліч. Роблячи огляд кожного з них, можна скласти цілу енциклопедію.

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня 17:20

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 14 по 20 червня 2021 року.

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».