Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 20:45:38

Міліціонери й школярі обговорили юридичну відповідальність

06.02.2013   08:41

Злочин легше попередити, ніж потім займатися соціальною реабілітацією неповнолітнього злочинця. Зважаючи на це, міліція постійно займається профілактично-роз’яснювальною роботою серед школярів.

Головна задача зустрічей правоохоронців з учнівською молоддю – переконати юних українців у тому, що бути законослухняним громадянином – значить відкрити для себе масу перспектив у житті – кар’єру, успішність, упевненість у завтрашньому дні.

За ініціативи працівників відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Чернігівській області в Чернігівській школі №13 була проведена виховна година на тему “Юридична відповідальність”. Захід відбувся за спільної ініціативи адміністрації школи та правоохоронців, в ньому також взяли участь працівники УДАІ УМВС в області.

Попереджувати підліткову злочинність можна різними способами, але найкращий – все-таки поінформованість та всебічна обізнаність школярів у нормативних положеннях адміністративного й кримінального законодавства. Виховна година проходила у декілька етапів – питання на швидкість, юридичні ситуації, юридична консультація та юридичний рахунок.

Журі, до якого окрім міліціонерів входив учитель історії та правознавства, об’єктивно оцінювало знання учнів. Спочатку для розминки учні бігло повторили основні терміни та положення курсу правознавства, а потім завдання поступово ускладнювалися, що активізувало активність учнів. Під час розв’язання юридичних задач підлітки навчилися не бездумно відтворювати завчену інформацію, а застосовувати їх до конкретних життєвих ситуацій. Педагоги відзначили неабияку пізнавальну цінність подібних заходів для формування юридичної культури підлітків.

Авторитетне журі визначило команду-переможницю, яка показала найкращі знання й давала найповніші відповіді та продемонструвала вміння застосовувати знання на практиці.

Самі учні погоджуються, що через наочні приклади та моделювання ситуацій багато яких тем з курсу правознавства набагато краще засвоюються і одночасно переконують в необхідності бути законослухняним громадянином.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки "Мати-героїня" 18:53

1 червня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван урочисто вручив державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» жінкам Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю 18:20

Днями у Чернігівській обласній державній адміністрації з нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні, відбулася зустріч нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні. У ній взяли участь Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, Олександр Коваленко, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України, Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, науковці та краєзнавці.

Карантинний ринок праці

Карантинний ринок праці 15:25

З початку карантину лави безробітних поповнили 9,1 тис. осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В середньому щоденно в службі зайнятості в карантинний період реєструвалося 183 безробітних проти 89-ти у 2019 році.

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:10

Упродовж минулого тижня з 25 травня по 1 червня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 198 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини