Освіта без вікових обмежень: можливості для дорослого населення Чернігівщини
Здобути нову професію, підвищити кваліфікацію або офіційно підтвердити вже набуті навички – зробити це можна в закладах професійної освіти області.
Про такі можливості під час брифінгу в ОВА розповіла очільниця Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Чернігівській області Тетяна Головешкіна.
За її словами, навчання для дорослих відбувається, зокрема, на базі 19 навчально-практичних центрів, оснащених сучасною технікою. У минулому році в цих центрах підвищили кваліфікацію або здобули нову професію 364 дорослі особи.
Ще один дієвий варіант – короткострокові освітні програми тривалістю від кількох тижнів до трьох місяців. Після їх засвоєння слухачі отримують сертифікат про часткову кваліфікацію.
Обидва варіанти навчання для дорослого населення є платними. Ціну на послуги визначає їх надавач, орієнтуючись на складність професії, кількість осіб у групі, рівня підготовки осіб тощо.
Додаткові можливості для навчання відкриває система ваучерів від Державної служби зайнятості. Завдяки їй мешканці області можуть безкоштовно пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації. Цією опцією у 2025 році скористалися 193 особи.
Якщо ви вже маєте досвід у певній сфері, можете його офіційно підтвердити у кваліфікаційному центрі. Такий статус наразі мають чотири заклади професійної освіти:
Державний навчальний заклад «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області»;
Комунальний заклад «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування» ЧОР;
Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сновське вище професійне училище лісового господарства»;
Комунальний заклад «Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту» ЧОР.
Вартість послуги не перевищує 3 тисяч гривень.
Не без уваги – працівники закладів освіти області. Так, у кулінарному хабі Чернігівського центру професійно-технічної освіти вже відбулося навчання для 76 осіб, в тому числі 55 кухарів ЗЗСО області із 20 територіальних громад.
А Французьке національне агенство розвитку професійного навчання Afpa в межах проєкту «Стійкість» співпрацює з трьома закладами профосвіти, надаючи їм підтримку в розробці навчальних матеріалів у напрямі «Енергоефективність будівель» та удосконаленні педагогічних ресурсів.
Освітня безбар’єрність, яка передбачає, що освітні потреби дорослих мають бути забезпечені протягом усього життя, – один із ключових напрямів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору до 2030 року.
Останні новини Чернігівщини
Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18
Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.
Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27
Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).
«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20
6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.
Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46
У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».