Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 18:28:34

Мовний фактор кар’єрного зростання

04.01.2013   10:24

В минулому році у Збройних Силах України розпочалася реалізація Концепції мовної підготовки офіцерів, яка визначена одним з пріоритетних завдань. Адже володіння іноземними мовами сприяє підвищенню професійного рівня військовослужбовців, мотивації в особистому розвитку та поліпшенню виконання службових обов’язків.

В Регіональному центрі радіоелектронної розвідки “Північ” Сухопутних військ Збройних Сил України курси вивчення англійської мови розпочали діяти ще в липні 2012 року. Спочатку в ролі викладачів були офіцери з достатнім рівнем володіння іноземної мови, а з початку жовтня у частині розвідникам допомагає у поглибленому вивченні англійської працівник Збройних Сил України Людмила Кушнір. Людмила – старший лейтенант запасу, має чималий досвід викладацької діяльності, довгий час працювала перекладачем у прикордонному загоні та військових частинах ЗС України.

Заняття з офіцерами проводяться двічі на тиждень за спеціальною програмою, яка була розроблена групою викладачів Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Львові. Це базовий підручник для оволодіння мовним рівнем СМР-1. Також під час занять використовуються технічні засоби – проектор, ноутбук, словники та інші підручники.

У військовій частині діє дві групи, які формувалися за своєрідною специфікою. До уваги брались вікові та посадові категорії, досвід та рівень знання іноземної мови. Адже не всі офіцери свого часу вивчали англійську мову, дехто німецьку або французьку.

На першому етапі, який тривав до кінця 2012 року, офіцери частини досягли рівня СМР-1, а до грудня 2014 року мають вийти на рівень СМР-2.

Заняття з військовослужбовцями проводяться в активному режимі, перевага надається живому спілкуванню на різноманітну тематику: новини, побут, повсякденне життя військової частини.

У регіональному центрі, завдяки зусиллям його начальника полковника Сергія Бачуріна, створені всі умови для ефективного вивчення англійської мови, є добре обладнані навчальні класи, виділяється час на підготовку до занять та їхнє проведення.

Як повідомила Людмила Кушнір, рівень мовної підготовки офіцерів значно підвищився. А найбільших успіхів досягли майори Дмитро Іванов, Сергій Замятний, капітани Олександр Великодний, Олександр Шевченко, лейтенант Андрій Антоненко та інші.

Після завершення навчання в межах курсу та самостійної підготовки всі офіцери складатимуть заліки у вигляді тестів і підтверджуватимуть свій рівень знань іноземної мови. Результати тестів безперечно впливатимуть на кар’єрний ріст та просування по службі військовослужбовців.
 

Останні новини Чернігівщини

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою 12:37

Відпрацьовуючи територію району, співробітники групи реагування патрульної поліції відсторонили від кермування 60-річного місцевого мешканця, який сів за кермо напідпитку.