Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 23:03:17

Мовний фактор кар’єрного зростання

04.01.2013   10:24

В минулому році у Збройних Силах України розпочалася реалізація Концепції мовної підготовки офіцерів, яка визначена одним з пріоритетних завдань. Адже володіння іноземними мовами сприяє підвищенню професійного рівня військовослужбовців, мотивації в особистому розвитку та поліпшенню виконання службових обов’язків.

В Регіональному центрі радіоелектронної розвідки “Північ” Сухопутних військ Збройних Сил України курси вивчення англійської мови розпочали діяти ще в липні 2012 року. Спочатку в ролі викладачів були офіцери з достатнім рівнем володіння іноземної мови, а з початку жовтня у частині розвідникам допомагає у поглибленому вивченні англійської працівник Збройних Сил України Людмила Кушнір. Людмила – старший лейтенант запасу, має чималий досвід викладацької діяльності, довгий час працювала перекладачем у прикордонному загоні та військових частинах ЗС України.

Заняття з офіцерами проводяться двічі на тиждень за спеціальною програмою, яка була розроблена групою викладачів Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Львові. Це базовий підручник для оволодіння мовним рівнем СМР-1. Також під час занять використовуються технічні засоби – проектор, ноутбук, словники та інші підручники.

У військовій частині діє дві групи, які формувалися за своєрідною специфікою. До уваги брались вікові та посадові категорії, досвід та рівень знання іноземної мови. Адже не всі офіцери свого часу вивчали англійську мову, дехто німецьку або французьку.

На першому етапі, який тривав до кінця 2012 року, офіцери частини досягли рівня СМР-1, а до грудня 2014 року мають вийти на рівень СМР-2.

Заняття з військовослужбовцями проводяться в активному режимі, перевага надається живому спілкуванню на різноманітну тематику: новини, побут, повсякденне життя військової частини.

У регіональному центрі, завдяки зусиллям його начальника полковника Сергія Бачуріна, створені всі умови для ефективного вивчення англійської мови, є добре обладнані навчальні класи, виділяється час на підготовку до занять та їхнє проведення.

Як повідомила Людмила Кушнір, рівень мовної підготовки офіцерів значно підвищився. А найбільших успіхів досягли майори Дмитро Іванов, Сергій Замятний, капітани Олександр Великодний, Олександр Шевченко, лейтенант Андрій Антоненко та інші.

Після завершення навчання в межах курсу та самостійної підготовки всі офіцери складатимуть заліки у вигляді тестів і підтверджуватимуть свій рівень знань іноземної мови. Результати тестів безперечно впливатимуть на кар’єрний ріст та просування по службі військовослужбовців.
 

Останні новини Чернігівщини

 У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон»

У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон» 17:48

19 вересня у Чернігові пройшов напівмарафон Нової пошти. Забіги стартували з Красної площі та об’єднали понад 1500 бігунів.

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста 17:37

Щороку, у вересні, жителі Семенівки з нетерпінням чекають свята, яке об’єднує нас усіх – День міста.

Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» 17:22

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта» 17:21

Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»».

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». 17:14

В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини