Новий погляд на історію Чернігово-Сіверського краю: свої дослідження презентували МАНівці й педагоги
Відбулася XІ Чернігівська обласна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді, присвячена 1000-літтю Чернігівського князівства, що об’єднала науковців, педагогів та учнівську молодь Чернігівської області, які займаються дослідженнями в галузі історії Чернігово-Сіверського краю.
Захід проходив у трьох наукових секціях: «Історія Чернігівщини від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.», «Новітня історія Чернігівщини» та «Краєзнавство та етнографія на Чернігівщині».
Значна частина доповідачів, присвятили свої виступи темі воєн – від Першої світової до сучасної російсько-української війни. Учасники розглянули різні аспекти воєнних конфліктів, зокрема проблеми військовополонених, долю польських вигнанців, а також провели порівняльний аналіз між Голокостом часів Другої світової війни та геноцидом українського народу внаслідок російсько-української війни.
Окремий блок виступів був присвячений видатним постатям, які сприяли розвитку національного відродження, православ’я, культури та суспільного життя Чернігівщини: письменнику і політичному діячу Олександру Кониському, благодійнику Кирилу Тарловському, краєзнавцю Леоніду Могучову, реформаторці українського театру Марії Заньковецькій та меценатці Наталії Розумовській.
У секції «Краєзнавство та етнографія на Чернігівщині» спікери обговорили значення оберегів у побуті та релігійних практиках, їхню символіку та історичне коріння. Порушувалися питання про стародавні ритуали, свята та звичаї, які зберігають самобутність і духовні цінності Чернігівщини. Також прозвучали цікаві місцеві легенди та перекази, що відображають світогляд і вірування мешканців регіону. Доповідачі наголосили на важливості розуміння минулого як основи для побудови майбутнього.
Колектив Чернігівської МАН учнівської молоді висловлює щиру подяку науковцям Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського за багаторічну плідну співпрацю, відданість справі, а також за теплоту й відкритість, з якими вони підтримують юних дослідників і їхні перші кроки в науковому житті.
Окрема вдячність науковим керівникам за неоціненну підтримку та наставництво, що надихають молодь на розвиток і глибше розуміння історії рідного краю. Вдячні учасникам за їхнє прагнення до саморозвитку та зацікавленість у збереженні й дослідженні історичної спадщини.
За інформацією Чернігівської МАН учнівської молоді
Останні новини Чернігівщини
Президентську відзнаку «Золоте серце» отримала волонтерка з Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз 16:50
За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджена Оксана Тунік-Фриз.
Головний фінансовий документ Чернігова: виконком схвалив проєкт бюджету на 2025 рік 16:18
Сьогодні, 6 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив пропозиції проєкту бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2025 рік.
Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у незаконному видобуванні питних підземних вод 15:54
За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Прилуцького району у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення (питних підземних вод), вчинене службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 240 КК України).
Спільна праця аудиторів та Прилуцької міської ради сприяє вдосконаленню процесу управління в громаді 15:31
Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит бюджету Прилуцької міської територіальної громади за період з 01.07.2021 по 31.03.2024 та зафіксували низку чинників, що мали негативний вплив на ефективність роботи та призвели до упущених вигод і неефективних витрат на загальну суму понад 75 млн грн.
Бюджети Чернігівщини у листопаді 2024 року отримали 2,1 мільярди гривень податків 14:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.