Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 червня, 05:23:50

97% роботодавців декларують, що готові взяти ветеранів на роботу

16.05.2024   10:50Агенцiя

Для 39,4% ветеранів, чинних та майбутніх, одна з головних проблем у цивільному житті — труднощі з пошуком роботи.

Такі дані оприлюднила Руслана Величко-Трифонюк, керівниця Українського ветеранського фонду, під час форуму «Підприємництво без бар'єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості», який організував Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі, 14 травня. 

На заході представники державних інституцій, соціально свідомого бізнесу та неурядових організацій обговорили перешкоди та можливості для працевлаштування ветеранів, щоб синхронізувати свої напрацювання щодо створення можливостей для ведення безбар'єрного підприємництва в Україні.

Головна тема обговорення — створення можливостей для ведення безбарʼєрного підприємництва в Україні, зокрема через впровадження профільних урядових програм, спрямованих на працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб.

“Суспільство має подумати, яким чином може забезпечити працевлаштування ветеранів. Якщо мета бізнесу сьогодні — заробити кошти, то мета держави сьогодні — вижити і захистити себе та своїх громадян. Тому коли я чую про податкові преференції для бізнесу, то пропоную поговорити про це пізніше, коли ми пройдемо цю війну й економічно виростемо. Тому що інакше ми не матимемо чим платити зарплати для військових. І це правда, адже у нас обмежені ресурси”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду.

Вона також зазначила, що наразі існує великий розрив між декларативними намірами та реальністю, з якого зіштовхуються ветерани.

97% роботодавців декларують, що готові взяти ветеранів на роботу. Це результати опитування, яке ми проводили разом із групою “Рейтинг”. Водночас 30% ветеранів шукають роботу. Як можна поєднати ці дані? Це ніби два паралельні світи. У серпні минулого разом із Work.ua, Lobby X ми зверталися до роботодавців, проводили кількісний і якісний аналіз. І зʼясували, що тільки 18% із опитаних роботодавців мають принаймні якийсь онбордінг для ветеранів. Ще один висновок — працівники не сприймають ветеранів, тож треба працювати не лише з ветеранами, а й з працівниками. Тобто це має бути єдиний механізм”, — підкреслила посадовиця. 

Головні тези, які також озвучила спікерка Руслана Величко-Трифонюк:

  • Ми маємо жити реальністю, розуміти, що в країні війна уже 10 років. Сьогодні цією реальністю живуть лише сімʼї ветеранів.

  • Бізнесу вигідно наймати ветеранів: їх завтра не мобілізують. Тому пропоную дивитися з позиції бізнесу. Ветерани — це попит, і бізнес має це використовувати.

  • Про перешкоди, з якими можуть зіткнутися ветерани, повертаючись до цивільного життя: “63,61% теперішніх військових говорять про проблеми з фізичним здоровʼям, нерозуміння з боку суспільства — 63,32%. Це ненормальна ситуація. Тому варто вже починати щось робити. Тому що це і про виживання бізнесу: не буде їх — не буде вас”.

Як приклад якісного й комплексного підходу від бізнесу, посадовиця розповіла про спільний проєкт з Укренерго — програму “Разом”, спрямовану на навчання та працевлаштування ветеранів та членів їхніх родин.

Окрім того, під час форуму організатори також виділили наступні важливі завдання: 

  • ознайомити бізнес з урядовими програмами з працевлаштування та підтримки ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО 

  • обговорити виклики та можливості безбар'єрності на ринку праці

  • перейняти досвід з облаштування безбарʼєрного середовища

  • створити майданчик для нетворкінгу та обговорити роль бізнесу в розвʼязанні соціальних проблем.


Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини