Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 01:04:32

Про діяльність управління архітектури та містобудування міської ради за 2012 рік

22.12.2012   15:21

Про діяльність управління архітектури та містобудування міської ради за 2012 рік розповів на розширеній нараді заступник начальника Петро Гребінь.

Він зазначив, що в звітному періоді колектив управління працював над реалізацією положень основних містобудівних документів – Генерального плану розвитку міста, Детального плану центральної частини міста, Схеми перспективного розвитку туризму та іншої містобудівної документації.

На замовлення комунального підприємства «Чернігівбудінвест» міської ради спеціалістами УДНДІПМ «Діпромісто» виконано проект «Внесення змін до Генерального плану міста в частині розміщення багатоквартирної житлової забудови в кварталі вулиць Попудренка та Маяковського».

Основним завданням роботи є розгляд можливості зміни типу житлової забудови земельної ділянки в районі вказаних вулиць із садибної на багатоквартирну з внесенням відповідних змін у основне креслення Генерального плану міста.

Крім того, розглянута перспектива подальшої реконструкції території садибної забудови та виробничих об’єктів під житлово-громадську забудову в кварталі, обмеженому вулицями Попудренка, Щорса, пл. Перемоги та просп. Перемоги.

Виконавчими органами міської ради було проведене громадське обговорення зазначеного проекту. Він отримав позитивний експертний висновок Центральної служби Української державної будівельної експертизи» (м. Київ). Цей проект затверджено рішенням міської ради.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачена загальна доступність матеріалів детального плану території, яка забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці в приміщенні такого органу, крім частини, що належить до інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства.

Для оприлюднення матеріалів проекту «Детальний план території району П’яти кутів» з метою подання пропозицій громадськості, на замовлення управління архітектури та містобудування міської ради інститутом «Діпромісто» були виконані роботи з підготовки та виготовлення матеріалів загальної доступності.

На цей час управлінням архітектури та містобудування міської ради готується процедура громадського обговорення відповідно до чинного законодавства, про що найближчим часом буде повідомлено на офіційному веб-порталі міської ради.

Не враховані розробником проекту зауваження до нього, надані державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області та Чернігівською обласною санітарно-епідеміологічною станцією, будуть винесені для розгляду на погоджувальній комісії після громадського обговорення цього проекту.

Завершені роботи з розроблення проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку «Кордівка» з міським садом». На цей час зазначені матеріали передані до управління архітектури та містобудування міської ради, яке готує їх для передачі на погодження до органів управління та державного нагляду відповідно до вимог чинного законодавства.

Рішеннями міської ради комунальному підприємству «Чернігівбудінвест» надані дозволи на розроблення проекту Детального плану території третього мікрорайону житлового району «Масани» та проекту Детального плану території спортивно-оздоровчого комплексу в кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру.

На виконання доручень Кабінету Міністрів України та розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації триває робота щодо інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва на території м. Чернігова, доцільності завершення їх будівництва, визначення джерел фінансування продовження спорудження та термінів вводу в експлуатацію цих об’єктів.

Для виконання вказаних завдань розпорядженням міського голови було створено міську робочу групу з проведення інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва.

За інформацією головного управління статистики у Чернігівській області станом на 1 січня 2011 року на території міста налічувалося 122 об’єкти незавершеного будівництва. Станом на 17.12.2012 року введено в експлуатацію 12 об’єктів незавершеного будівництва відповідно до статистичного переліку (у 2011 році - 39 об’єктів).

Генеральним планом розвитку міста Чернігова передбачено вводити в експлуатацію 100 тисяч кв.м житла щорічно.

З часу затвердження Генерального плану міста по 2011 рік включно динаміка темпів житлового будівництва у місті наступна: так, у 2004 році було введено в експлуатацію житла загальною площею 58000 кв.м; у 2005 році – 90333 кв.м; у 2006 році – 59794 кв.м; у 2007 році – 98475 кв.м; у 2008 році – 106297 кв.м.; у 2009 році – 48944 кв.м.; у 2010 році - 59259 кв.м. та у 2011 році - 76300 кв.м.

Станом на 17 грудня 2012 року в експлуатацію введено житла загальною площею 76310,9 кв.м. (при прогнозованих показниках - 65000,0 кв.м.; область – 89100,0 кв.м.).

Серед прийнятих в експлуатацію об’єктів:
44 магазини;
14 ресторанів, кафе та барів;
6 розважальних та спортивних комплексів і залів;
8 перукарень, салонів краси;
4 аптеки;
4 відділення банків;
26 адмінбудівель, офісів;
13 виробництв, майстерень та цехів;
20 інженерних споруд, котелень;
140 об’єктів іншого призначення.

За звітний період управлінням архітектури та містобудування міської ради було опрацьовано 3920 звернень, крім того, на особистих прийомах прийнято 57 громадян, яким надана допомога або роз’яснення у вирішенні їх питань.

Найбільш нагальним завданням у сфері містобудування та архітектури на найближчу перспективу є проведення моніторингу Генерального плану міста та внесення змін і доповнень до нього. Необхідність виконання цього проекту, по-перше, обумовлена введенням в дію Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», інших нормативно-правових актів, будівельних норм щодо розроблення містобудівної документації, які призвели до суттєвих змін у сфері містобудування, архітектури, будівництва та земельних відносин.

По-друге, за період з 2003 року по цей час розроблений або розробляється  значний обсяг місцевої містобудівної документації, яка внесла відповідні корективи в містобудівний розвиток міста та зонування його території.

Крім того, згідно з чинним законодавством у Генеральному плані міста повинні бути розроблені розділ «Інженерно-технічні заходи із цивільного захисту (цивільної оборони) на мирний час та особливий період» та план земельно-господарського устрою міста, які на сьогодні відсутні. Потребується також проведення коригування плану зонування території міста та історико-архітектурного опорного плану з визначення меж та режимів використання територій історичних ареалів міста, які є складовими Генерального плану міста.

У зв’язку з вимогами законодавства розроблення будь-яких містобудівних проектів, в тому числі створення Містобудівного кадастру міста, неможливе без оновлення містобудівної документації. Останнє передбачає актуалізацію картографо-геодезичної основи та перенесення з паперових носіїв у векторну цифрову форму.

Таким чином, першочерговим завданням на 2013 рік у сфері містобудування та архітектури за умови виділення коштів із міського бюджету є виконання робіт з оновлення топогеодезичної основи міста у державній цифровій системі УСК-2000.    

П. Гребінь поінформував, що на виконання вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови Кабінету Міністрів України «Про містобудівний кадастр» та інших нормативно-правових актів управлінням архітектури та містобудування міської ради планується розробити та подати на затвердження міською радою наступні цільові програми: «Програма створення містобудівного кадастру у м. Чернігові на період 2013 – 2015 роки» та «Програма розроблення (оновлення) містобудівної документації у м. Чернігові на період 2013 – 2015 роки».

Основними завданнями на перспективу для розвитку міста є пробивка вулиці Любецької (від вул. Щорса до просп. Перемоги); пробивка проспекту Перемоги (від району «П’яти кутів» до вул. Рокоссовського); будівництво дороги до житлового району «Шерстянка», яка має пролягти по території колишньої фабрики первинної обробки вовни (з вул. Щорса, за шляхопроводом).

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.