Продаж земель сільгосппризначення відтерміновано на 2 роки
Набув чинності Закон України від 20.11.2012 №5494-VI “Про внесення змін до Земельного кодексу України”, згідно з яким мораторій на продаж сільськогосподарських земель продовжено до 1 січня 2016 року.
Законом, зокрема, встановлено, що до набрання чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року забороняється:
– купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
– купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна їх цільового призначення.
Згідно з документами, чинними раніше, мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських угідь мав бути знятий 1 січня 2013 року.
За оперативною інформацією Головного управління агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації в області налічується 2069,0 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Переважна більшість з них знаходиться у власності колишніх членів колективних сільськогосподарських підприємств.
Наразі селяни, які передали в оренду агрогосподарствам свої земельні ділянки (паї) отримали майже 395 мільйонів гривень орендної плати. Розрахунки проводяться в натуральній та грошовій формах, а також іншою продукцією та послугами. Зокрема, орендодавці отримали біля 150 тисяч тонн зерна та майже 100 мільйонів грошових коштів.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною