Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 02:18:38

Продаж земель сільгосппризначення відтерміновано на 2 роки

21.12.2012   08:37Агенцiя

Набув чинності Закон України від 20.11.2012 №5494-VI “Про внесення змін до Земельного кодексу України”, згідно з яким мораторій на продаж сільськогосподарських земель продовжено до 1 січня 2016 року.

Законом, зокрема, встановлено, що до набрання чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року забороняється:
– купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
– купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна їх цільового призначення.

Згідно з документами, чинними раніше, мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських угідь мав бути знятий 1 січня 2013 року.

За оперативною інформацією Головного управління агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації в області налічується 2069,0 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Переважна більшість з них знаходиться у власності колишніх членів колективних сільськогосподарських підприємств.

Наразі селяни, які передали в оренду агрогосподарствам свої земельні ділянки (паї) отримали майже 395 мільйонів гривень орендної плати. Розрахунки проводяться в натуральній та грошовій формах, а також іншою продукцією та послугами. Зокрема, орендодавці отримали біля 150 тисяч тонн зерна та майже 100 мільйонів грошових коштів.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.