«Як відкрити ФОП та правильно звітувати»: поради експерта за підсумками тренінгу
Для реєстрації журналіста як ФОП необхідно подати відповідні документи у ЦНАП, обрати систему оподаткування та КВЕДи.
Про це під час тренінгу для журналістів у хабі «Медіабаза. Чернігів» розказала Лідія Степанова, директорка аутсорсингової компанії «Головбух».
За її словами, для журналістів підходить ІІІ група з оподаткуванням у 5% та наступні КВЕДи:
63.91 Діяльність інформаційних агентств;
74.20 Діяльність у сфері фотографії;
90.03 Індивідуальна мистецька діяльність;
59.11 Виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм;
70.21Діяльність у сфері зв’язків із громадськістю;
73.20 Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки;
74.30 Надання послуг перекладу;
74.90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність;
82.30 Організування конгресів і торговельних виставок.
За словами Лідії Степанової, КВЕДи можна обирати у необмеженій кількості та дуже важливо обрати їх правильно, бо можна отримати покарання від податкової.
У якості звіту ФОПи мають подавати декларацію про майновий стан і доходи протягом 40 днів після закінчення року. Також, ФОП ІІІ групи мають раз на квартал подавати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця.
Нагадаємо, що хаб «Медіабаза. Чернігів» - це безпечне місце для роботи журналістів. Також, тут можна взяти в оренду засоби індивідуального захисту.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.
У Прилуках поліцейські затримали підозрювану у збуті наркотиків 11:45
Cпівробітники відділу кримінальної поліції спільно зі слідчими Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів незаконного збуту наркотичних засобів і психотропних речовин, до яких причетна 37-річна місцева жителька.
Безбар’єрність як щоденна реалізація конституційних прав: у Чернігові відбулася діалогова платформа 11:13
Напередодні Дня Конституції України у Чернігові відбулася діалогова платформа «Конституція рівних можливостей: Україна без бар’єрів».
У Чернігові провели «Турнір Незламних» серед учасників бойових дій 10:50
У Чернігові днями провели футбольний «Турнір Незламних» серед учасників бойових дій. Його організували Чернігівська обласна асоціація футболу спільно з ГО «Платформа підтримки героїв».