Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 листопада, 18:12:15

За січень-жовтень 2023 року платниками Чернігівщини сплачено 24,4 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

17.11.2023   14:20Агенцiя

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів платниками податків Чернігівської області у січні-жовтні 2023 року сплачено 15,2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 23 відс. (на 2,8 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2022 року. Єдиного соціального внеску надійшло 9,2 млрд грн (зростання на 31 відс.).

Зокрема, до державного бюджету спрямовано 6,2 млрд грн, що становить 41 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 2,5 млрд грн (40 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 1,8 млрд грн (29 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 1,1 млрд грн (18 відс.) та податку на прибуток – 0,6 млрд грн (10 відс.). Сума сплачених до державного бюджету платежів зросла на 16 відс. (+0,8 млрд грн) порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 9 млрд грн (59 відс. в загальній сумі надходжень), у тому числі податку на доходи фізичних осіб – 6,8 млрд грн (75 відс. в загальнообласній сумі надходжень до місцевих бюджетів), єдиного податку – 1 млрд грн (11 відс.), податку на майно – майже 0,7 млрд грн (8 відс.). Факт минулого року перевищено на 28,5 відс. або на 2 млрд гривень.
За січень-жовтень 2023 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 37,6 відс.,
- сільське та лісове господарство – 14,6 відс.,
- переробна промисловість – 9,9 відс.,
- добувна промисловість – 9,1 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7 відс.,
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,4 відс,
- будівництво – 1,6 відс.
Роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-жовтні 2023 року 9,2 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на 31 відс. більше відповідного періоду минулого року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальної допомоги.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.
    
        

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.

Відзнаки «За оборону Чернігова» вручили до Дня Збройних Сил України. Посмертно 11:01

28 листопада у сесійній залі Чернігівської міської ради відбулося вручення 50 відзнак «За оборону Чернігова» (посмертно). Медалі близьким загиблих воїнів вручав в.о. міського голови Олександр Ломако та міський голова (2015-2023 рр.) Владислав Атрошенко.

У місті зараз працює 44 одиниці спецтехніки та 376 комунальників 10:57

Комунальна спецтехніка та працівники підприємств зараз працюють над розчищенням снігу.

Мобільні бригади медиків продовжують роботу в громадах: лікарі відвідали Перелюб, Новий Биків та Рудівку 10:53

16 листопада мобільна медична бригада з Чернігова побувала у селі Новий Биків Ніжинського району. Про візит місцеві жителі були заздалегідь оповіщені через соціальні мережі та оголошення.

Флешмоб до Національного тижня читання

Флешмоб до Національного тижня читання 10:50

Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує долучитися до флешмобу, який відбудеться з 4 до 10 грудня в межах Національного тижня читання.