Іванівська громада та ГО "Жіночий формат" уклали меморандум про співпрацю
Підвищити поінформованість та допомогти постраждалим мешканцям Іванівської громади реалізувати право на відновлення житла – таку мету перед собою ставлять представники ГО "Жіночий формат".
![](/uploads/33777-m.jpg)
Процес відновлення житла у Іванівській громаді триває. Але в процесі оформлення документів на отримання компенсації у людей виникає чимало питань щодо внесення заяв у "Дію", відкриття картки для перерахунку грошей, тощо. Суттєвою перепоною для реєстрації є відсутність смартфонів та навичок користування ними.
Чернігівська область стала однією з восьми регіонів, де реалізовується проєкт «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб», створений ГО «Київський міський осередок ВГО «Громадянська мережа ОПОРА». Партнером проєкту в регіоні стала ГО "Жіночий формат".
Днями керівниця ГО "Жіночий формат" Антоніна Федорченко та голова Іванівської сільської ради Олена Швидка уклали меморандум про співпрацю. Основна мета - об'єднати зусилля, щоб допомогти забезпечити права на житло постраждалих, які втратили житло, на деокупованих та бомбованих територіях.
- Для нашої громади така співпраця важлива, бо треба максимально швидко допомоги людям відновити житло. Якщо говорити про пошкоджене житло, то ми одні з перших почали відшкодовувати, шукати шляхи відновлення. А коли оселя повністю зруйнована, то виникає багато юридичних питань, які потребують відповідей і роз’яснень, - зазначила Олена Швидка.
За словами Антоніни Федорченко, реалізація проєкту передбачає проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед постраждалого населення, надання консультацій та збір проблемних питань, які потребують юридичною експертизи.
- Вже зараз маємо підбірку питань щодо внесення даних в Дію. Наприклад, якщо людина є власником двох половин будинку: частина її, частина – спадок від батьків. Але "Дія" "не розуміє" цих частин і вимагає дозволу співвласника. Ще важливим питанням є роз'яснення щодо використання коштів є-Відновлення, які є цільовими і важливо аби люди розуміли на що конкретно вони їх можуть витратити, - сказала вона.
Проєкт «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб» створено Громадською організацією «Київський міський осередок Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Посольства Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.
Зміст пресрелізу не обов’язково відображає погляди Посольства Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.