Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 травня, 19:26:27

Іванівська громада та ГО "Жіночий формат" уклали меморандум про співпрацю

14.09.2023   15:07Агенцiя

Підвищити поінформованість та допомогти постраждалим мешканцям Іванівської громади реалізувати право на відновлення житла – таку мету перед собою ставлять представники ГО "Жіночий формат".

Процес відновлення житла у Іванівській громаді триває. Але в процесі оформлення документів на отримання компенсації у людей виникає чимало питань щодо внесення заяв у "Дію", відкриття картки для перерахунку грошей, тощо. Суттєвою перепоною для реєстрації є відсутність смартфонів та навичок користування ними.

Чернігівська область стала однією з восьми регіонів, де реалізовується проєкт «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб», створений ГО «Київський міський осередок ВГО «Громадянська мережа ОПОРА». Партнером проєкту в регіоні стала ГО "Жіночий формат".

Днями керівниця ГО "Жіночий формат" Антоніна Федорченко та голова Іванівської сільської ради Олена Швидка уклали меморандум про співпрацю. Основна мета - об'єднати зусилля, щоб допомогти забезпечити права на житло постраждалих, які втратили житло, на деокупованих та бомбованих територіях.

- Для нашої громади така співпраця важлива, бо треба максимально швидко допомоги людям відновити житло. Якщо говорити про пошкоджене житло, то ми одні з перших почали відшкодовувати, шукати шляхи відновлення. А коли оселя повністю зруйнована, то виникає багато юридичних питань, які потребують відповідей і роз’яснень, - зазначила Олена Швидка.

За словами Антоніни Федорченко, реалізація проєкту передбачає проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед постраждалого населення, надання консультацій та збір проблемних питань, які потребують юридичною експертизи.

- Вже зараз маємо підбірку питань щодо внесення даних в Дію. Наприклад, якщо людина є власником двох половин будинку: частина її, частина – спадок від батьків.  Але "Дія" "не розуміє" цих частин і вимагає дозволу співвласника. Ще важливим питанням є роз'яснення щодо використання коштів є-Відновлення, які є цільовими і важливо аби люди розуміли на що конкретно вони їх можуть витратити, - сказала вона.

Проєкт «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб» створено Громадською організацією «Київський міський осередок Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах  фінансової підтримки Посольства Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Зміст пресрелізу не обов’язково відображає погляди Посольства Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини