Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 серпня, 20:04:46

За січень-червень 2023 року платниками Чернігівщини сплачено понад 14,5 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

18.07.2023   10:46Агенцiя

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівської області у січні-червні 2023 року сплачено понад 9,1 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 41 відс. (на 2,7 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2022 року. Єдиного соціального внеску надійшло 5,4 млрд грн (зростання на 48 відс.).

Зокрема, до державного бюджету спрямовано 3,9 млрд грн, що становить 42 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 1,4 млрд грн (37 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 1,1 млрд грн (29 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 754 млн грн (19,5 відс.) та податку на прибуток – 468 млн грн (12 відс.). Сума сплачених до державного бюджету платежів зросла на 38 відс. (+1,1 млрд грн) порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 5,3 млрд грн. (58 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 4 млрд грн (75 відс. в загальнообласній сумі), єдиного податку – 535 млн грн (10 відс.), податку на майно – майже 459 млн грн (9 відс.). Факт минулого року перевищено на 43 відс. або на 1,6 млрд гривень.
За січень-червень 2023 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 37,3 відс.,
- сільське та лісове господарство – 14,3 відс.,
- переробна промисловість – 10,1 відс.,
- добувна промисловість – 9,6 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7 відс.,
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,8 відс.
Роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-червні 2023 року майже 5,4 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на 48 відс. більше відповідного періоду минулого року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальної допомоги.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.

 Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

 Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями

Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06

Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43

28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.

Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40

В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.