Як написати проєкт за європейськими стандартами, отримати високу експертну оцінку та гроші на його реалізацію?
Про це був практичний семінар «Управління проєктним циклом: від ідеї до звітності». Протягом двох днів, 6 та 7 липня, голови громад Чернігівської області, їх заступники та секретарі рад навчалися на прикладах справжніх проєктів, разом з експертами розбирали помилки.
Громади області й раніше писали та реалізовували успішні проєкти, зазначив Володимир Бойко, директор Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації. Він говорить, зараз громади мають можливість отримувати значну фінансову допомогу від партнерів: Європейського Союзу, Америки, Канади, Австралії, Японії. Але ці країни працюють за певними демократичними правилами та алгоритмами.
«Є дитячий садочок, школа, університет. Ми зараз в школі. Ми ще вчимося писати проєкти. Нам потрібні вміння адмініструвати кошти, ставити собі реалістичні завдання і їх досягати, робити це системно, відповідно до програм та стратегій. Якщо ми хочемо стати частиною цього успішного світу, маємо опанувати ті методики, які там застосовуються. Проєктний менеджмент – це методика», - каже Володимир Бойко.
Європейські стандарти дуже високі, підкреслює спікер семінару Олександр Софій, експерт ГО «Європейський діалог». Він каже, що в повоєнний час очікуються великі потоки грошей, які західні країни будуть готові вкладати у розбудову України. Але ці гроші не прийдуть просто так, вони заходитимуть через проєкти.
«Є, наприклад, така штука, як логічна матриця. Вона відразу людей заганяє в шок. Бо не зрозуміло для чого ця матриця є і що з нею робити. А це складова форми. Навіть ті розділи, які відомі: мета, завдання, опис діяльності звучать трохи по-іншому там. Ми підходимо до цього зі своїми стереотипами. А потім ці проєкти читають експерти і низько оцінюють. У людини може бути хороша ідея, але вона її не може викласти в зрозумілій для експерта формі і відповідно отримує відмову. Це велика праця насправді», - роз’яснює Олександр Софій
Семінар відбувся в рамках проєкту «Підтримка здатності територіальних громад Чернігівської області до роботи за умов війни» за підтримки фонду Ганнса Зайделя та в партнерстві з Чернігівським регіональним відділенням Асоціація міст України та Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.