Програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» діє
Добігає кінця третя у поточному році хвиля подачі заяв на отримання мікрогрантівна започаткування аборозвиток бізнесу.Загалом з на Чернігівщині подано 105 заяв. Наразі підведено підсумки лише першої хвилі – маємо 7 позитивних рішень.
![](/uploads/33450-m.jpg)
Про можливості для бізнесу у 2023 році в рамках реалізації урядового проєкту «єРобота» йшлося на семінарі Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області. На захід зібралися підприємці та ті, хто планує створювати бізнес у туристичній галузі.
Про механізм відбору проєктів для отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу розповів заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Роговець.
За його словами, обов’язковою умовою є створення робочих місць і від їх кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн, двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн.
Грантові кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення, рекламу тощо. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.
Процедура отримання мікрогранта не складна. Перш за все потрібно подати заяву та бізнес-план через порталДіяhttps://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravuУ разі позитивної оцінки експертами «Ощадбанку» ділової репутації заявника, обласний центр зайнятості розглядає його бізнес-план та проводить онлайн-співбесіду. Остаточне рішення ухвалюєДержавний центр зайнятості.
Учасники заходу отримали поради, як уникнути помилок та на що насамперед звернути увагу при складанні бізнес-плану.І тут необхідно використовуватиформу, затверджену Міністерством економіки України.
Більше інформації - на офіційному сайті "єРобота" https://erobota.diia.gov.ua/ Консультації обласного центру зайнятості - на каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.