Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 21:03:35

Стимулювання економічного розвитку країни

08.12.2012   10:53

Подальший розвиток державної податкової служби України в умовах перетворень, що проходять у нашому суспільстві, має здійснюватися на усвідомленні необхідності докорінної зміни філософії спілкування з платниками податків з фіскальної на добровільну сплату податків, що потребує переходу до світових цивілізованих норм в оподаткуванні.

Федір Уляненко

Федір Уляненко

Податкова служба у сучасних умовах повинна стимулювати економічний розвиток країни, сприяти створенню умов для залучення інвестицій, розвитку приватного бізнесу, сприяти зниженню податкового тягаря, отриманню сталих доходів до державного бюджету. Необхідно трансформувати податкову службу у провідну демократичну та підзвітну суспільству високоефективну державну установу, яка діє на правових засадах та користується довірою і підтримкою суспільства.

Забезпечення умов для виконання вимог податкового законодавства платниками податків з початку 2012 р. до Державного бюджету мобілізовано 460,6 млн.грн., у т.ч. до загального фонду – 450,1 млн.грн.

По бюджетоформуючих платежах загального фонду Державного бюджету надійшло, у т.ч.: по податку на прибуток 126,0 млн.грн., по податку на додану вартість 292,8 млн.грн., по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ 13,0 млн.грн.

Місцевий бюджет виконаний на 107,8 відс., надійшло 507,9 млн.грн. Податок на доходи фізичних осіб становить 70,7 відс. цієї суми.

Приріст до відповідного періоду 2011 року по загальному фонду Державного бюджету склав 12,4 млн.грн., до місцевого бюджету – 89,0 млн.грн.

Обов’язковою складовою бюджетних доходів виступає земельний податок. Доцільно підкреслити, що податок на землю має важливе фіскальне значення для податкової системи країни, адже не лише у достатній мірі наповнює казну держави, а головне – виступає надійним та стабільним джерелом такого наповнення. Так, з початку 2012 року до бюджету держави платники сплатили близько 73,9 млн.грн. земельного податку.

Основними напрямками наповнення бюджетів усіх рівнів є збільшення надходжень від “ризикових” суб’єктів господарювання за рахунок реалізації заходів з детінізації фінансово-господарської діяльності платників податків та об’єкта оподаткування, здійснення контрольно-перевірочних заходів, спрямованих на виявлення схем ухилення від оподаткування та їх руйнування шляхом документування та донарахування відповідних сум податкових зобов’язань, вжиття заходів щодо реалізації майна боржників, вилучення з рахунків боржників готівкових коштів, суттєвого зменшення податкового боргу.


Федір Уляненко, начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС
 

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини