Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 березня, 11:06:33

АМУ звернулась до уряду щодо погашення дефіциту освітньої субвенції. Так, Чернігів недоотримав більше 80 млн грн

06.03.2023   14:33Агенцiя

Якісна освіта вимагає відповідного фінансування. Про це йшлося на засіданні Правління Асоціації міст України, що відбулося 3-го березня у Києві. У ньому взяв участь в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Кожна друга громада в Україні має дефіцит освітньої субвенції понад 10%. Наразі 715 органів місцевого самоврядування повідомили про незабезпеченість громад освітньою субвенцією — загалом в обсязі 8,5 млрд гривень. Серед них і Чернігів, йшлося на засіданні Правління АМУ.

— Для Чернігова на 2023 рік вона (освітня субвенція — ред.) складає 453,6 млн грн, при потребі 535,1 млн. Тобто, на 81,5 млн грн менше. А це заробітна плата наших вчителів. І якщо за словами міністра освіти Сергія Шкарлета, який брав участь в засіданні онлайн, коефіцієнт передбачався на рівні 0,9 від потреби, то для Чернігова це 0,82, — говорить Олександр Ломако.

У зв'язку з цим Правління Асоціації міст України звернулось до Уряду, аби той погасив 8,5 млрд грн дефіциту освітньої субвенції в 2023 році.

— Місто своїми коштами оплачує роботу непедагогічних працівників, комунальні послуги та ремонти. Оплата педагогічних працівників має фінансуватися за рахунок освітньої субвенції, — ще раз наголосив в.о. Чернігівського міського голови.

Додамо, що здійснення виплат освітньої субвенції саме державою передбачено законом, адже середня освіта є державною гарантією. Державні кошти спрямовуються виключно на заробітну плату педагогічних працівників шкіл. Всі ж інші витрати на утримання закладів освіти забезпечують органи місцевого самоврядування

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

На Чернігівщині відкрився ще один

На Чернігівщині відкрився ще один "Клас безпеки" 10:45

Сьогодні в рамках Всеукраїнського проєкту в Прилуцькому ліцеї №3 Прилуцької міської ради відкрився "Клас безпеки" і це стало справжнім святом для здобувачів освіти.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини