Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 травня, 01:08:50

Проєкт «єРобота» допоміг фермеру з Чернігівщини придбати дороговартісну борону

21.02.2023   19:38Агенцiя

Олександр Іваній з Борзни - засновник і керівник фермерського господарства «ЕКОЛАЙФ», що обробляє землі в Борзнянській, Комарівській та Менській громадах.

Зробити наступний крок до подальшого розвитку свого бізнесу фермеру вдалося за допомогою мікрогранту, отриманому в рамках програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

Все життя Олександра пов’язане з роботою на землі. За освітою він агроном. Закінчив аграрний технікум та Сумський національний аграрний університет. Спочатку працював агрономом та помічником в господарстві свого батька ФГ "Нове Життя", потім директором агрофірми, а в 2014 році заснував власне фермерське господарство. Набутий за 10 років роботи професійний досвід допоміг у становленні бізнесу. Наразі «ЕКОЛАЙФ» - успішне фермерське господарство, що спеціалізується на вирощуванні озимої пшениці, проса, соняшника, кукурудзи та гречки. Свою продукцію фермер продає великим трейдерам та переробним підприємствам.

«Для вчасного та якісного проведення польових робіт влітку торік ми придбали сучасний трактор, яким так і не користувалися, бо не мали причіпного обладнання до нього. Планували взяти в лізинг дороговартісну дискову борону, але грошей бракувало. Хоча ця техніка господарству вкрай потрібна, - каже Олександр. - Це дозволить зменшити затрати на обробіток землі, адже за рахунок потужності, швидкості та ширини захвату агрегату економитиметься пальне, час проведення польових робіт, якість обробітку ґрунту. В результаті отримаємо зниження собівартості вирощеної продукції, а отже збільшення прибутків господарства. Крім того, матимемо змогу надавати послуги по обробітку землі, а це - додатковий дохід».

Тому, дізнавшись про можливість отримати мікрогрант на розвиток бізнесу, Олександр, не вагаючись, скористався нею. Каже, що грантові кошти отримав саме тоді, коли їх найбільше потребував, а саме на сплату планових платежів лізингу на дискову борону. Щодо створення нових робочих місць, то фермер має намір працевлаштувати двох працівників.

Незважаючи на постійні ризики втрати врожаю через погодні умови або військові дії, падіння цін на сільськогосподарську продукцію, подорожчання добрив, пального, техніки, цілеспрямований, завзятий та амбітний господар дивиться в майбутнє з надією. Вважає, що фермерство наразі є важливим, як ніколи. Адже саме від аграріїв залежить продовольча безпека нашої країни і треба, щоб люди в цей нелегкий час були з хлібом і мали до хліба. А ще фермерське господарство – це робочі місця насамперед для жителів сільської місцевості та сплата податків у бюджет. «Робота на землі - ось мої плани на майбутнє», - каже Олександр Іваній.

Щоб взяти участь у програмі «Власна справа» урядового проєкту "єРобота" надсилайте заявку та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW
Отримати консультацію щодо мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна за тел.: (0462)67-78-02 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Чернігівський обласний центр зайнятості

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини