На Чернігівщині ветерани, військові та члени їхніх родин захистили свої бізнес-плани
У рамках проєкту «Норвегія — Україна», який тривалий час реалізовується у Національному університеті «Чернігівська політехніка», на базі Агенції регіонального розвитку відбувся захист проєктів слухачів.
— Серед проєктів була представлена сувенірна крамниця з національними сувенірами, так званою брендованою продукцією, аби привернути більше уваги до нашого міста-героя. Є також ідея щодо заснування книгарні-кав’ярні — це підхід поєднання ресторанного бізнесу та креативних індустрій. Також представлений проєкт заснування пекарні «Паляниця» й багато ініціатив, з якими наші слухачі прийшли на цей проєкт, зокрема «Равликова ферма» та інші, — розповіла викладачка проєкту «Норвегія — Україна» Анна Вербицька.
Як зазначає Анна Вербицька, попри сучасні виклики воєнного стану, а Чернігівщина межує з двома загарбницькими державами, заняття відбувалися як в аудиторіях, так і в інших умовах із вимкненим світлом та при свічках. Проте це не завадило слухачам успішно підготувати та захистити свої проєкти. Також особливістю для всіх слухачів є те, що вони можуть претендувати на грантове фінансування та змагатися в конкурсах регіональних підприємницьких ідей.
Оцінка діяльності слухачів проводилася конкурсною експертною комісією.
— Комісія визначала певний рейтинг, є невеличке мікрофінансування для найкращих трьох проєктів і надалі ми співпрацюємо з нашими слухачами за умови їхнього бажання щодо реалізації їх на сучасному ринку праці та надаємо певну допомогу, — повідомила фахівець з працевлаштування проєкту «Норвегія — Україна» Олена Петрик.
Тож у майбутньому ветерани й військові, які наразі боронять українську землю, зможуть реалізовувати свої представлені ідеї вже після перемоги, а для їхніх дружин це є певним кроком вперед, аби відкрити власну справу навіть під час війни.
Ігор Березинський, АрміяInform
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.