Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 березня, 23:06:52

У січні-листопаді 2022 року платники податків Чернігівщини спрямували до місцевих бюджетів майже 8 мільярдів гривень податків та зборів

22.12.2022   10:31Агенцiя

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за одинадцять місяців поточного року надійшло близько 8 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 20 відс. більше за надходження відповідного періоду минулого року (1,3 млрд грн).

Найбільшу частку у загальній сумі (75 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 6 млрд гривень. Порівняно з минулорічним фактом його надходження збільшились на 1,7 млрд гривень або на 40 відсотків. В умовах воєнного стану відбувся перерозподіл джерел доходів для перерахування податку. Сума сплаченого податку з доходів у вигляді заробітної плати залишилась майже на рівні минулого року, водночас сума податку з грошового забезпечення військовослужбовців збільшилась у п’ять разів. Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк
Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 726 млн грн (9 відс. доходів місцевих бюджетів), що на 23,5 відс. менше за минулорічні надходження відповідного періоду. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 841 млн грн (10,6 відсотків загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), або на 9,6 відс. менше ніж у минулому році. Зменшення надходжень по цих податках зумовлене внесенням змін до законодавства щодо звільнення від їх сплати окремих категорій платників в умовах дії воєнного стану.
Решта податків і зборів у загальній сумі становить 5,4 відс.: податку на прибуток сплачено 84 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 155 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції – 170 млн грн, екологічного податку – 11 млн гривень.  
Майже половину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечили бюджетні установи, сфера державного управління та оборони (47 відс. загальної суми або 3,7 млрд грн). Також значні суми сплатили суб’єкти сільського господарства (14 відс. або 1,1 млрд грн) та промисловості (11 відс. або 896 млн грн). Від громадян надійшло 790 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (10 відс. загальної суми).
Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 418 млн грн (5,3 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – 307 млн грн (4 відс.), лісового господарства – 155 млн грн (2 відс.), будівництва – 60 млн грн (0,8 відс.).

 Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

За позовом прокуратури зобов’язано укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву» 17:44

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації щодо зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву», розташованув селі Стольне Корюківського району.

Чернігівські спортсмени — призери чемпіонату України з рукопашного бою в Києві 17:33

З 21 до 22 березня в Києві відбувся 26-й чемпіонат України з рукопашного бою.

Крок до безбар’єрності: у Куликівській лікарні облаштовують ліфт та нове реабілітаційне відділення 17:10

У Куликівській громаді активно впроваджують принципи безбар’єрності в охороні здоров’я та сучасні стандарти лікування, щоб кожен пацієнт отримував якісну та сучасну допомогу у безпечному і комфортному середовищі.

Прокуратура на захисті інтересів чернігівців щодо відведення та використання земель центральної частини міста 16:35

Північним апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу Чернігівської міської ради та залишено без змін рішенняГосподарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади міста Чернігова до Чернігівської міської радипро визнання недійсним пункту рішення, визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Служба зайнятості зміцнює партнерство з бізнесом Менщини 16:03

Дієвий діалог із бізнесом, реальні результати та нові перспективи співпраці – саме так можна підсумувати робочий візит директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник на Менщину.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини