Хобі стало улюбленою роботою завдяки проєкту «єРобота»
Чернігівка Єлена Снєгур-Швець випікає смаколики, які більше схожі на витвори мистецтва, ніж на кондитерські вироби. Виготовляє вона не торти та тістечка, хоча вміє робити їх відмінно, а їстівні прикраси для них, а ще - печиво та зефір.
![](/uploads/33203-m.jpg)
Майстриня перетворила хобі на роботу завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», мета якої допомогти охочим створити власний бізнес або розвинути вже налагоджений.
Для цього Єлена підготувала бізнес-план, подала його разом із заявою на отримання мікрогранту через портал «Дія», презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості та отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості, а згодом - грантові гроші. Витратить їх підприємниця на обладнання, інвентар, інструменти та інгредієнти для кондитерських виробів.
Незважаючи на війну, життя продовжується. Люди навіть у нинішні скрутні часи купують красиві речі, щоб підняти собі або близьким настрій, розважити, порадувати. Так Єлена й зважилася стати підприємницею, адже попит на її продукцію є завжди, а чимало майстринь-конкуренток виїхали з країни. Її цукрові квіти, які виглядають як справжні, смачний зефір та духмяне печиво у вигляді казкових героїв, зірочок, сердечок, розмальоване кольоровою глазур’ю, здатні зробити з простого торта оригінальний, або стати окремим солодким подарунком. Цього року Єлена планує налагодити виробництво та збут і взяти на роботу одного найманого працівника. Прагне продавати свої солодкі шедеври ручної роботи не тільки як індивідуальні замовлення споживачам та кондитерам для прикрашання їхніх виробів, а й у кав'ярнях та ресторанах. А ще - надавати послуги з прикрашання тортів. У собі Єлена впевнена, адже крім таланту та естетичного смаку має ще й ґрунтовні знання з виготовлення подібних солодощів.
«Звичайно, не все вдавалося відразу. Втім, з часом «набила руку», - говорить майстриня. - Дуже перешкоджає моїй роботі й реалізації задуманого відключення світла, бо все обладнання та інструменти працюють на електриці. Але я оптимістка і вірю, що з часом все налагодиться».
А поки що додають наснаги майстрині підтримка рідних людей та вдячні відгуки клієнтів.
Подати заявку та бізнес-план за урядовою програмою "єРобота" можна до 12 грудня 2022 року через портал Дія https://is.gd/KT7RoW
Умови надання мікрогранту за посиланням: https://bit.ly/3ohSjqA
Отримати консультацію щодо мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна за тел.: (0462)77-90-29 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.