Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 12:59:37

Руйнування тіньового сектору економіки

04.12.2012   10:32

На сьогоднішній день основним завданням міських податківців у нинішніх економічних умовах є залучення всіх можливих резервів збільшення податкових надходжень до бюджету, але не за рахунок підвищення тиску на підприємства реального сектора, а за рахунок руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань, які використовуються підприємствами.

Тому, ДПС України з 2011 року впроваджено систему раннього виявлення, комплексного відпрацювання та руйнування тіньового сектору економіки. Це запровадження автоматизованого критеріально-фільтраційного відбору суб'єктів господарювання, що повністю виключає ручне втручання. Результат такого заходу -  зменшення кількості або припинення діяльності транзитно-конвертаційних груп та пов'язаних з ними суб'єктів господарювання - "інструментів" мінімізації (це, так звані, "податкові ями" та "транзитери"), зростають надходження платежів до бюджету. З початку 2012 р. було виявлено 15  "податкових ям". 

Намагаючись ошукати державу та збагатитися за її рахунок, окремі суб'єкти підприємництва використовують різноманітні схеми ухилення від сплати податків. При цьому вони сподіваються, що їхні оборудки пройдуть непоміченими. Проте, дії податківців доводять протилежне.

Протягом 2011-2012 років працівниками ДПІ у м. Чернігові за результатами перевірок підприємств - "вигодонабувачів" сплачено до бюджету 5,2 млн. грн.

При перевірках "виготранспортуючих" суб'єктів господарювання було не підтверджено реальність здійснення господарських відносин по податковим зобов'язанням на 42,3 млн. грн. та по податковому кредиту на 25,3 млн. грн.

Взагалі, фахівцями управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові ДПС здійснено 574 перевірки. Встановлено 214 порушень податкового законодавства.

Зокрема, донараховано 66,1 млн.грн. податкових зобов'язань з яких пред'явлено до сплати 24,2 млн.грн. та стягнуто 15,4 млн.грн., зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток на суму 34,3 млн.грн. та упереджено безпідставне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 0,9 млн.грн.

За результатами перевірок підприємств, які декларують від'ємне значення об'єкта оподаткування перевірено 21 збиткове підприємство. Сума зменшених збитків складає 14,9 млн.грн.

Ці питання постійно розглядаються на засіданнях робочої групи щодо координації роботи структурних підрозділів інспекції з відпрацювання проблемних питань виявлення і припинення протиправної діяльності суб'єктів господарювання.

Останні новини Чернігівщини

 Праця на Перемогу

Праця на Перемогу 10:46

У рамках урядової ініціативи "Армія відновлення" безробітні області долучаються до суспільно корисних робіт. У поточному році такі роботи розпочалися 1 лютого у 4-х територіальних громадах області за участю 47 безробітних. Наразі вони прибирають придорожні та прибережні смуги, вирубують чагарники, заготовляють дрова, плетуть маскувальні сітки для потреб ЗСУ.

У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 10:41

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції викрили 42-річного прилучанина під час збуту чергової партії «канабісу». Чоловіка помістили до ізолятора тимчасового тримання.

Підтримати постраждалих від насильства: Чернігівська ОВА та Фонд ООН у галузі народонаселення реалізують черговий проєкт

Підтримати постраждалих від насильства: Чернігівська ОВА та Фонд ООН у галузі народонаселення реалізують черговий проєкт 10:20

Чернігівська ОВА продовжує співпрацю з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA Ukraine) щодо удосконалення роботи мережі підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Винесено вирок за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень

Винесено вирок за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень 10:15

Прилуцькою окружною прокуратурою в суді доведено вину особи в заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, тобто у скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України.

У Чернігові рятувальники спільно з масмедіа провели профілактичний рейд щодо безпечного використання генераторів

У Чернігові рятувальники спільно з масмедіа провели профілактичний рейд щодо безпечного використання генераторів 09:54

Через постійні відключення світла підприємці міста Чернігова активно використовують для роботи своїх закладів генератори.

АНОНСИ ПОДІЙ