Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 10:42:22

Руйнування тіньового сектору економіки

04.12.2012   10:32

На сьогоднішній день основним завданням міських податківців у нинішніх економічних умовах є залучення всіх можливих резервів збільшення податкових надходжень до бюджету, але не за рахунок підвищення тиску на підприємства реального сектора, а за рахунок руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань, які використовуються підприємствами.

Тому, ДПС України з 2011 року впроваджено систему раннього виявлення, комплексного відпрацювання та руйнування тіньового сектору економіки. Це запровадження автоматизованого критеріально-фільтраційного відбору суб'єктів господарювання, що повністю виключає ручне втручання. Результат такого заходу -  зменшення кількості або припинення діяльності транзитно-конвертаційних груп та пов'язаних з ними суб'єктів господарювання - "інструментів" мінімізації (це, так звані, "податкові ями" та "транзитери"), зростають надходження платежів до бюджету. З початку 2012 р. було виявлено 15  "податкових ям". 

Намагаючись ошукати державу та збагатитися за її рахунок, окремі суб'єкти підприємництва використовують різноманітні схеми ухилення від сплати податків. При цьому вони сподіваються, що їхні оборудки пройдуть непоміченими. Проте, дії податківців доводять протилежне.

Протягом 2011-2012 років працівниками ДПІ у м. Чернігові за результатами перевірок підприємств - "вигодонабувачів" сплачено до бюджету 5,2 млн. грн.

При перевірках "виготранспортуючих" суб'єктів господарювання було не підтверджено реальність здійснення господарських відносин по податковим зобов'язанням на 42,3 млн. грн. та по податковому кредиту на 25,3 млн. грн.

Взагалі, фахівцями управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові ДПС здійснено 574 перевірки. Встановлено 214 порушень податкового законодавства.

Зокрема, донараховано 66,1 млн.грн. податкових зобов'язань з яких пред'явлено до сплати 24,2 млн.грн. та стягнуто 15,4 млн.грн., зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток на суму 34,3 млн.грн. та упереджено безпідставне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 0,9 млн.грн.

За результатами перевірок підприємств, які декларують від'ємне значення об'єкта оподаткування перевірено 21 збиткове підприємство. Сума зменшених збитків складає 14,9 млн.грн.

Ці питання постійно розглядаються на засіданнях робочої групи щодо координації роботи структурних підрозділів інспекції з відпрацювання проблемних питань виявлення і припинення протиправної діяльності суб'єктів господарювання.

Останні новини Чернігівщини

ОТГ vs короновірус: як живуть громади Чернігівщини на карантині

ОТГ vs короновірус: як живуть громади Чернігівщини на карантині 10:35

Карантинні заходи, самоізоляція, обмеження пересування, епідемія, масковий режим та апарати ШВЛ стрімко увійшли до життя кожного з нас разом із таким поняттям як «коронавірус».

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила алгоритм подальших дій щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила алгоритм подальших дій щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині 10:16

Як діяти в умовах посилення карантинних заходів та убезпечити жителів області, де вже зафіксовано перший летальний випадок через COVID-19, від наслідків зростання рівня захворюваності в Україні говорили під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На Чернігівщині у березні зібрано понад 885 млн гривень податків і зборів

На Чернігівщині у березні зібрано понад 885 млн гривень податків і зборів 10:08

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомляють, що до бюджетів усіх рівнів у березні 2020 року платниками області сплачено 885,4 млн грн податків та зборів.

Українська православна церква передала області 2900 ПЛР-тестів

Українська православна церква передала області 2900 ПЛР-тестів 09:50

Днями до Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України додатково доставлені ПЛР-системи для діагностики коронавірусу.