Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 червня, 10:23:17

Руйнування тіньового сектору економіки

04.12.2012   10:32

На сьогоднішній день основним завданням міських податківців у нинішніх економічних умовах є залучення всіх можливих резервів збільшення податкових надходжень до бюджету, але не за рахунок підвищення тиску на підприємства реального сектора, а за рахунок руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань, які використовуються підприємствами.

Тому, ДПС України з 2011 року впроваджено систему раннього виявлення, комплексного відпрацювання та руйнування тіньового сектору економіки. Це запровадження автоматизованого критеріально-фільтраційного відбору суб'єктів господарювання, що повністю виключає ручне втручання. Результат такого заходу -  зменшення кількості або припинення діяльності транзитно-конвертаційних груп та пов'язаних з ними суб'єктів господарювання - "інструментів" мінімізації (це, так звані, "податкові ями" та "транзитери"), зростають надходження платежів до бюджету. З початку 2012 р. було виявлено 15  "податкових ям". 

Намагаючись ошукати державу та збагатитися за її рахунок, окремі суб'єкти підприємництва використовують різноманітні схеми ухилення від сплати податків. При цьому вони сподіваються, що їхні оборудки пройдуть непоміченими. Проте, дії податківців доводять протилежне.

Протягом 2011-2012 років працівниками ДПІ у м. Чернігові за результатами перевірок підприємств - "вигодонабувачів" сплачено до бюджету 5,2 млн. грн.

При перевірках "виготранспортуючих" суб'єктів господарювання було не підтверджено реальність здійснення господарських відносин по податковим зобов'язанням на 42,3 млн. грн. та по податковому кредиту на 25,3 млн. грн.

Взагалі, фахівцями управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові ДПС здійснено 574 перевірки. Встановлено 214 порушень податкового законодавства.

Зокрема, донараховано 66,1 млн.грн. податкових зобов'язань з яких пред'явлено до сплати 24,2 млн.грн. та стягнуто 15,4 млн.грн., зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток на суму 34,3 млн.грн. та упереджено безпідставне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 0,9 млн.грн.

За результатами перевірок підприємств, які декларують від'ємне значення об'єкта оподаткування перевірено 21 збиткове підприємство. Сума зменшених збитків складає 14,9 млн.грн.

Ці питання постійно розглядаються на засіданнях робочої групи щодо координації роботи структурних підрозділів інспекції з відпрацювання проблемних питань виявлення і припинення протиправної діяльності суб'єктів господарювання.

Останні новини Чернігівщини

 Бахмацька поліція розслідує обставини загибелі чоловіка на залізничних коліях

Бахмацька поліція розслідує обставини загибелі чоловіка на залізничних коліях 10:14

Вчора до поліції надійшло повідомлення про те, що у Бахмачі біля залізничної станції потяг збив людину.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:13

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі, 2 аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення та 1 нещасний випадок. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 5 осіб постраждали.

21 червня: цей день в Україні і світі

21 червня: цей день в Україні і світі 08:41

ДЕНЬ 849 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 849 RUSSIAN AGRESSION

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 15:08

Одним із перших відвідувачів офісу «Зроблено в Україні» був Євген Смага - ветеран, який під час оборони Чернігова отримав важке поранення

Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері 15:06

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини