Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 грудня, 08:53:01

Протягом січня-вересня 2022 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 6,1 мільярди гривень податків та зборів

25.10.2022   09:17Агенцiя

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за дев’ять місяців поточного року надійшло майже 6,1 млрд грн від сплати податків і зборів

Цей результат на 16 відс. перевищує фактичні надходження відповідного періоду минулого року (0,8 млрд грн), - про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

Найбільшу частку у загальній сумі (75,5 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 4,6 млрд гривень. Порівняно з минулорічними суми податку збільшились на 1,2 млрд гривень або на 34,7 відсотка. В умовах воєнного стану відбувся перерозподіл джерел доходів для перерахування податку. Так, сума сплаченого податку з доходів у вигляді заробітної плати залишилась майже на рівні минулого року, водночас сума податку з грошового забезпечення військовослужбовців збільшилась у п’ять разів.

Податку на майно (за земельні ділянки, житлову та нежитлову нерухомість,  транспорт) сплачено 550 млн грн (9,1 відс. доходів місцевих бюджетів), що на 30 відс. менше за минулорічний факт. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 606 млн грн (10 відсотків загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), що майже на 9 відс. менше ніж у минулому році. Зменшення надходжень зумовлене внесенням змін до законодавства в умовах дії воєнного стану.

Решта податків і зборів у загальній сумі становить 5,4 відс.: податку на прибуток сплачено 56 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 121 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції – 125 млн грн, екологічного податку – 8 млн гривень. 

Майже половину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечили бюджетні установи, сфера державного управління та оборони (47 відс. загальної суми або 2,9 млрд грн). Також значні суми сплатили суб’єкти сільського господарства (13 відс. або 769 млн грн) та промисловості (11,5 відс. або 697 млн грн). Від громадян надійшло 608 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (10,1 відс. загальної суми).

Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 344 млн грн (5,7 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – 251 млн грн (4,1 відс.), лісового господарства – 122 млн грн (2 відс.), будівництва – 46 млн грн (0,8 відс.).

         Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області


Останні новини Чернігівщини

У двох громадах Чернігівщини триває впровадження всеукраїнського проєкту «Вихователь безпеки»

У двох громадах Чернігівщини триває впровадження всеукраїнського проєкту «Вихователь безпеки» 21:11

У Ніжинській та Корюківській громадах області стартує пілотний проєкт «Вихователь безпеки у учнівському середовищі». Кандидати у вихователі безпеки вже пройшли навчання у м. Львові та наразі повернулися на свої робочі місця.

На Чернігівщині в дію знову вводиться графік відключень «три через шість»

На Чернігівщині в дію знову вводиться графік відключень «три через шість» 21:04

Графік відключень «три через шість» (три години електропостачання у групи є, потім на шість годин його обмежують) на Чернігівщині вводиться від сьогодні, 6 грудня із 17:00.

Чернігівська громада передала захисникам сертифікати на півмільйона гривень 21:03

Сьогодні, в День Збройних Сил України, крім слів вдячності та привітань на адресу наших військових, від імені громади Чернігова міський голова Владислав Атрошенко передав захисникам та захисницям грошові сертифікати.

Навіки в строю: в ОВА передали нагороди рідним загиблих Героїв

Навіки в строю: в ОВА передали нагороди рідним загиблих Героїв 20:57

Ще 23 посмертні державні нагороди за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, передали рідним військовослужбовців Чернігівщини.

Хобі стало улюбленою роботою завдяки проєкту «єРобота»

Хобі стало улюбленою роботою завдяки проєкту «єРобота» 20:41

Чернігівка Єлена Снєгур-Швець випікає смаколики, які більше схожі на витвори мистецтва, ніж на кондитерські вироби. Виготовляє вона не торти та тістечка, хоча вміє робити їх відмінно, а їстівні прикраси для них, а ще - печиво та зефір.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини