Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 березня, 04:47:11

Протягом січня-вересня 2022 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 6,1 мільярди гривень податків та зборів

25.10.2022   09:17Агенцiя

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за дев’ять місяців поточного року надійшло майже 6,1 млрд грн від сплати податків і зборів

Цей результат на 16 відс. перевищує фактичні надходження відповідного періоду минулого року (0,8 млрд грн), - про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

Найбільшу частку у загальній сумі (75,5 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 4,6 млрд гривень. Порівняно з минулорічними суми податку збільшились на 1,2 млрд гривень або на 34,7 відсотка. В умовах воєнного стану відбувся перерозподіл джерел доходів для перерахування податку. Так, сума сплаченого податку з доходів у вигляді заробітної плати залишилась майже на рівні минулого року, водночас сума податку з грошового забезпечення військовослужбовців збільшилась у п’ять разів.

Податку на майно (за земельні ділянки, житлову та нежитлову нерухомість,  транспорт) сплачено 550 млн грн (9,1 відс. доходів місцевих бюджетів), що на 30 відс. менше за минулорічний факт. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 606 млн грн (10 відсотків загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), що майже на 9 відс. менше ніж у минулому році. Зменшення надходжень зумовлене внесенням змін до законодавства в умовах дії воєнного стану.

Решта податків і зборів у загальній сумі становить 5,4 відс.: податку на прибуток сплачено 56 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 121 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції – 125 млн грн, екологічного податку – 8 млн гривень. 

Майже половину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечили бюджетні установи, сфера державного управління та оборони (47 відс. загальної суми або 2,9 млрд грн). Також значні суми сплатили суб’єкти сільського господарства (13 відс. або 769 млн грн) та промисловості (11,5 відс. або 697 млн грн). Від громадян надійшло 608 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (10,1 відс. загальної суми).

Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 344 млн грн (5,7 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – 251 млн грн (4,1 відс.), лісового господарства – 122 млн грн (2 відс.), будівництва – 46 млн грн (0,8 відс.).

         Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області


Останні новини Чернігівщини

До глядачів повернувся “Справжній Я” 13:58

29 лютого 2024 року на прохання глядачів чернігівський театр “23” знову презентував в обласному філармонійному центрі пластичну драму “Справжній Я”.

Бібліотечна зустріч "Лише мумія страждає мовчки" 13:32

27 лютого у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" з нагоди 100-річчя відкриття седнівських муміфікованих поховань відбулася бібліотечна зустріч "Лише мумія страждає мовчки".

1 березня 2024 року виповнюється 81 роковини Корюківській трагедії

1 березня 2024 року виповнюється 81 роковини Корюківській трагедії 10:27

Селище Корюківка на Чернігівщині було найбільшим населеним пунктом у Європі, який під час Другої світової війни повністю знищили нацисти під час каральної операції.

На Чернігівщині поліцейські затримали учасників наркоугруповання, які заробляли на збуті майже мільйон гривень на місяць 10:23

За результатами понад 20 обшуків правоохоронці вилучили наркотиків психотропів на 800 000 гривень. Організатору та п’ятьом учасникам повідомлено про підозру.

Від відбудови до налагодження економічної спроможності: підприємцям Чернігівщини розповіли про актуальні проєкти 10:20

Регіональний форум «Відновлення економіки Чернігівської області в умовах війни: діалог з бізнесом» відбувся сьогодні в обласному центрі за підтримки Проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)»

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини