Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 09:33:53

ЄС на конкурсній основі надає грантову допомогу для захисту довкілля

22.09.2022   22:10Агенцiя

Ключові питання захисту та відновлення довкілля обговорили учасники онлайн-наради, яку провело Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України 21 вересня.

Мова йшла, зокрема, про можливість взяти участь у програмі LIFE. Це фінансовий інструмент Європейського Союзу, що дозволяє реалізовувати проєкти у напрямах циркулярної економіки та якості життя, природи та біорізноманіття, пом’якшення змін клімату, а також переходу до альтернативних джерел енергії.

Програма LIFE функціонує вже 30 років і за цей час надала співфінансування для 5600 проєктів у ЄС, в тому числі Латвії, Італії, Нідерландах, Німеччині. Бюджет програми на 2021 – 2027 роки складає 5,43 млрд євро. На 2022 рік Єврокомісія оголосила 34 конкурсні пропозиції на суму 598 млн євро, інформація про які доступна за посиланням.

Порядок подання проєктів на конкурс відбувається в один або два етапи. Кінцевий термін подання документів залежить від типу проєкту.

Грантова допомога надається на умовах співфінансування (до 95% залежно від типу проєкту).

Учасниками можуть бути юридичні особи будь-якої форми власності: органи самоврядування, центральні та територіальні органи виконавчої влади, установи державної, комунальної чи приватної форми власності, прибуткові чи неприбуткові громадські організації.  

У зв’язку з тим, що виникають технічні складності при підготовці заявок на конкурс (подаються виключно в електронній версії англійською мовою), Міндовкілля надало методичні рекомендації по їхньому оформленню.

Також на нараді обговорювали основні питання щодо видачі дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря у зв’язку із законодавчими змінами. Так, відтепер суб’єкт господарювання впродовж трьох робочих днів після опублікування в місцевих друкованих ЗМІ повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди має подати в електронній формі таке ж повідомлення для його подальшого публічного розміщення в:

  • облдержадміністрацію;
  • органи місцевого самоврядування, на території яких розташовано об’єкт, джерело забруднення;
  • Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Законом України «Про охорону атмосферного повітря» встановлено нові строки у видачі (відмові) згаданого дозволу — двадцять робочих днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для його видачі.

Крім того, до переліку документів, необхідних для отримання дозволу на викиди, додаються відомості щодо наявності висновку з оцінки впливу на довкілля. В ньому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля.

За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.