Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 жовтня, 08:56:14

На Чернігівщині за січень – серпень 2022 року до бюджетів усіх рівнів спрямовано 14,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

16.09.2022   11:21Агенцiя

Протягом 8 місяців поточного року до бюджетів усіх рівнів платниками податків Чернігівської області сплачено майже 9,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 3,9 відс. перевищує факт надходжень відповідного періоду минулого року.

Єдиного внеску надійшло 5,2 млрд грн (на 31,5 відс. більше за минулорічні надходження відповідного періоду).

До державного бюджету спрямовано 4,1 млрд грн, що становить 44 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 1,4 млрд грн (35 відс.), податку на додану вартість – 1,3 млрд грн (31 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 0,9 млрд грн (22 відс.) та податку на прибуток – 0,4 млрд грн (10 відс.).

Порівняно з минулорічним фактом надходження зменшились на 5,5 відс. (-0,2 млрд грн) в переважній більшості за рахунок податку на додану вартість  (-0,5 млрд грн), що спричинене  широкомасштабним російським вторгненням, яке дестабілізувало роботу  бюджетоформуючих платників області, малого та середнього бізнесу.

До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 5,2 млрд грн, в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 3,9 млрд грн (75 відс. в загальнообласній сумі), єдиного податку – 0,6 млрд грн (майже 11 відс.), податку на майно – 0,5 млрд грн (9 відс.). Факт минулого року перевищено на 12,6 відс. або на 0,6 млрд грн., в тому числі за рахунок податку на доходи фізичних осіб (на 31 відс. або на 0,9 млрд грн).

Рівень добровільної сплати податків залишається високим та становить 99,5 відс. від загальної суми надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Роботодавцями та самозайнятими особами сплачено протягом січня-серпня 2022 року 5,2 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (майже на третину більше відповідного періоду минулого року). Це дуже важливо для своєчасної та повної виплати пенсій.

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

Нарубали лісу на 3 мільйони 22:01

Завдали державі збитків на понад 3 мільйони гривень: поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо незаконної порубки лісу організованою злочинною групою

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики 21:46

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед дорослих та найближчих вікових груп, що проходив у Львові з 24 по 26 вересня 2022 року

У Ніжинській громаді стартує проєкт з розвитку мобільності 21:41

Ніжинська громада зустрічала гостей - експертів з питань планування, проєктування та організації велосипедної інфраструктури від Bike City consulting.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини