Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 жовтня, 08:32:41

У діяльності регіональної лабораторії служби з питань безпечності харчових продуктів виявлено порушень на 9 мільйонів

15.09.2022   08:54Агенцiя

Чернігівські аудитори встановили порушень фінансової дисципліни в Чернігівській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на суму понад 9 млн гривень.

Ревізією фінансово-господарської діяльності Чернігівської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за період з 01.01.2019 по 31.12.2021 року встановлено фінансових порушень на загальну суму понад  9 млн грн, із них, що призвели до втрат -  майже 2,3 млн гривень.

Лабораторією проведено покриття видатків, пов'язаних з організацією та наданням послуг, що надаються згідно з її основною діяльністю  за рахунок коштів загального фонду, які мають здійснюватись за рахунок коштів спеціального фонду, що отримані від плати за надані платні послуги на суму 1,8 млн гривень.

Внаслідок чого, за рахунок коштів загального фонду кошторису покрито витрати по оплаті праці працівників, що здійснювали роботи по наданню платних послуг по проведенню лабораторних досліджень, надання експертних висновків на загальну суму майже 1,5 млн гривень.

Також, Лабораторією за рахунок загального фонду проведені видатки, на придбання основних засобів, які повинні проводитись за рахунок спеціального фонду, як це передбачено розрахунком потреби  до кошторису у сумі 0,3 млн гривень.

Слід зазначити, що обсяг фактичних надходжень на спеціальний рахунок за надані Лабораторією послуги був достатній для проведення відповідних видатків. Проте, отримані надходження не використовувались на такі цілі, а з року в рік накопичувались в залишках на спеціальному рахунку Лабораторії.

Крім того, Лабораторією, з порушенням законодавства, проведено виплату премій та надбавок  з нарахуваннями на загальну суму понад 0,3 млн гривень.

Також, придбано обладнання, що не передбачено Розрахунком до бюджетного запиту на суму понад 0,1 млн гривень.

Серед інших порушень законодавства встановлено заниження вартості активів на суму майже 6,8 млн грн внаслідок не відображення в бухгалтерському обліку земельних ділянок за нормативно-грошовою оцінкою.

Одну особу притягнуто до адміністративної відповідальності.

Застосовані заходи впливу  у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.
Інформацію про результати ревізії направлено  органу управління – Головному управлінню Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Третій примірник акту ревізії передано до правоохоронних органів та про результати заходу державного фінансового контролю проінформовано  прокуратуру Чернігівської області.
 

Пресслужба Управління Північного офісу
Держаудитслужби в Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

Нарубали лісу на 3 мільйони 22:01

Завдали державі збитків на понад 3 мільйони гривень: поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо незаконної порубки лісу організованою злочинною групою

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики 21:46

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед дорослих та найближчих вікових груп, що проходив у Львові з 24 по 26 вересня 2022 року

У Ніжинській громаді стартує проєкт з розвитку мобільності 21:41

Ніжинська громада зустрічала гостей - експертів з питань планування, проєктування та організації велосипедної інфраструктури від Bike City consulting.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини