Чернігівщина переходить у практичну площину співпраці з Фінляндією
Встановлення побратимських зв'язків із визначенням конкретних міст та регіону, обговорення можливих механізмів допомоги з відновлення Чернігівщині зокрема за підтримки фінських підприємців — тема онлайн-зустрічі начальника ОВА В’ячеслава Чауса з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Фінляндській Республіці Ольгою Дібровою.
Цій розмові передувала зустріч начальника обласної військової адміністрації з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні пані Пяйві Лайне.
Наразі мова йшла як про взаємодію у рамках FAST RECOVERY PLAN, так і за його межами.
Ольга Діброва зауважила, що нині вже підібраний кандидат щодо регіону-побратима Чернігівщині загалом, а також триває підбір міста. Також вона повідомила, що підприємці Фінляндії виявили бажання долучитися до відновлення нашої області.
У свою чергу ОВА надасть Посольству необхідні презентаційні матеріали регіону, а також пропозиції щодо об’єктів, які потребують відновлення.
«Чернігівщина з регіонами Фінляндії має потужну точку дотику, що мотивує об'єднуватися, — росія в сусідах, — зазначив В’ячеслав Чаус. — ОВА вдячна за ту підтримку, яку вже отримала від Фінляндської Республіки, а також готова надати будь-яку необхідну інформацію для покращення комунікації».
Довідково. В області за підтримки Фінляндії планується реалізація низки проєктів в освітній сфері. Вже впроваджується ініціатива ГО «Освіт» з оцінки пошкоджень освітньої інфраструктури, а також FinChurch Aid в Україні, що прагне допомогти дітям повернутися до їхніх навчальних закладів з урахуванням наявних ризиків.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.