Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 18:32:47

У цивільному житті став сапером

02.09.2022   15:36Агенцiя

Чернігівець Ігор Бедуля вісім років служив у лавах Збройних Сил України. Торік контракт закінчився, і чоловік вирішив розпочати мирне життя.

Після невдалих спроб самотужки знайти роботу за допомогою звернувся до Чернігівського міського центру зайнятості.

Оперативному працевлаштуванню безробітного завадила повномасштабна російська воєнна агресія. Після деокупації Чернігівщини пошуки роботи поновилися. Як не дивно, у цивільному житті долю Ігоря вирішила… війна – не було б її, не було б і цієї роботи. Колишній військовий став сапером. Знайти роботу йому допомогла служба зайнятості. Кар’єрний радник розповіла Ігорю про діяльність БО «БФ «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні» та актуальні вакансії. Ця міжнародна благодійна організація працює в нашій державі з 2015 року, інформуючи населення про мінну небезпеку та проводячи гуманітарне розмінування територій. До речі, наразі Чернігівщина є однією з найзабрудненіших боєприпасами областю.

«Робота сапера мене зацікавила, - каже Ігор. – Я вже мав військовий досвід, був добре знайомий з різними видами боєприпасів і розумів ризики та особливості нової роботи».

Після вдалої співбесіди у роботодавця, Ігор пройшов безкоштовне навчання і був працевлаштований. Тепер він займатиметься гуманітарним розмінуванням. Воно відрізняється від звичайної ліквідації мін. Гуманітарне розмінування – це комплексний підхід до усієї території, де тривали бойові дії. Після нього місцевість вважається безпечною й придатною до використання. Завдання саперів з гуманітарного розмінування: обстежити територію, виявити боєприпаси, позначити небезпеку знаками, які попереджають про міни, щоб обмежити доступ цивільних. Потім інформацію про вибухонебезпечні предмети передають відповідним структурам. Фахівці виїжджають на місце та знешкоджують боєприпаси.

Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні гарантує своїм працівникам офіційне працевлаштування, гідну заробітну плату, страхування життя і забезпечує спецодягом, засобами захисту, саперським обладнанням. Спеціальна освіта чи військовий досвід не потрібні. Навчають усім потрібним знанням та навичкам фахівці фонду. Працюють сапери лише на територіях, де не проходять бойові дії, та на певній відстані від міжнародних кордонів України, щоб бути поза зоною досяжності ворожої артилерії.

Оскільки масштаб мінної небезпеки в нашій країні постійно збільшується, бо війна триває, Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні розширює штат і потребує нових співробітників. Працювати саперами можуть не лише чоловіки, а й жінки.

Чернігівський обласний центр зайнятості  

Останні новини Чернігівщини

Разова допомога до 24 серпня: що потрібно знати працівникам комунальних підприємств зі статусом УБД 17:20

Щороку напередодні державних свят українці звертаються із запитаннями щодо передбачених виплат.

В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49

Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06

Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.

Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39

З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини