Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 17:12:11

У цивільному житті став сапером

02.09.2022   15:36Агенцiя

Чернігівець Ігор Бедуля вісім років служив у лавах Збройних Сил України. Торік контракт закінчився, і чоловік вирішив розпочати мирне життя.

Після невдалих спроб самотужки знайти роботу за допомогою звернувся до Чернігівського міського центру зайнятості.

Оперативному працевлаштуванню безробітного завадила повномасштабна російська воєнна агресія. Після деокупації Чернігівщини пошуки роботи поновилися. Як не дивно, у цивільному житті долю Ігоря вирішила… війна – не було б її, не було б і цієї роботи. Колишній військовий став сапером. Знайти роботу йому допомогла служба зайнятості. Кар’єрний радник розповіла Ігорю про діяльність БО «БФ «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні» та актуальні вакансії. Ця міжнародна благодійна організація працює в нашій державі з 2015 року, інформуючи населення про мінну небезпеку та проводячи гуманітарне розмінування територій. До речі, наразі Чернігівщина є однією з найзабрудненіших боєприпасами областю.

«Робота сапера мене зацікавила, - каже Ігор. – Я вже мав військовий досвід, був добре знайомий з різними видами боєприпасів і розумів ризики та особливості нової роботи».

Після вдалої співбесіди у роботодавця, Ігор пройшов безкоштовне навчання і був працевлаштований. Тепер він займатиметься гуманітарним розмінуванням. Воно відрізняється від звичайної ліквідації мін. Гуманітарне розмінування – це комплексний підхід до усієї території, де тривали бойові дії. Після нього місцевість вважається безпечною й придатною до використання. Завдання саперів з гуманітарного розмінування: обстежити територію, виявити боєприпаси, позначити небезпеку знаками, які попереджають про міни, щоб обмежити доступ цивільних. Потім інформацію про вибухонебезпечні предмети передають відповідним структурам. Фахівці виїжджають на місце та знешкоджують боєприпаси.

Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні гарантує своїм працівникам офіційне працевлаштування, гідну заробітну плату, страхування життя і забезпечує спецодягом, засобами захисту, саперським обладнанням. Спеціальна освіта чи військовий досвід не потрібні. Навчають усім потрібним знанням та навичкам фахівці фонду. Працюють сапери лише на територіях, де не проходять бойові дії, та на певній відстані від міжнародних кордонів України, щоб бути поза зоною досяжності ворожої артилерії.

Оскільки масштаб мінної небезпеки в нашій країні постійно збільшується, бо війна триває, Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні розширює штат і потребує нових співробітників. Працювати саперами можуть не лише чоловіки, а й жінки.

Чернігівський обласний центр зайнятості  

Останні новини Чернігівщини

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн 13:30

Попри постійні військові небезпеки і фінансові труднощі, АТ «ОТКЕ» стабільно та надійно забезпечувало жителів 19 територіальних громад послугами, це понад 125 тисяч мешканців.

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості 13:15

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини