Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 01:56:44

Костянтин Мегем: Аграрії області мають не тільки знати про державні програми підтримки, а й користуватися фаховою допомогою на місцях

31.08.2022   16:14Агенцiя

Основа економічного добробуту Чернігівщини як аграрної області — сільськогосподарське виробництво.

Тож конкретна задача на поточному етапі — максимальне використання наявних можливостей і ресурсів для аграріїв. Зокрема, про інструменти державної підтримки та їхні особливості йшла мова під час сьогоднішньої онлайн-наради представників районних військових адміністрацій з керівництвом Чернігівської ОВА, обласного центру зайнятості та Чернігівської філії АТ «Ощадбанк».

«Не зважаючи на всі складнощі, аграрії добре відсіялися. Зараз триває збір урожаю з хорошим валом. Роль сільського господарства в економіці регіону та країни загалом важко переоцінити. Відтак маємо зробити все, щоб підтримати його розвиток навіть у таких умовах. Одна з можливостей – участь у державних програмах підтримки. Важливо, щоб до цього процесу активно долучилися РВА. Ваше завдання — не лише поширити інформацію, а й допомогти аграрію заповнити заявку якісно», — підкреслив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем, звертаючись до начальників районних військових адміністрацій.

Так, наразі існують різні механізми надання державних грантів для суб’єктів АПК. Зокрема урядова програма «єРобота» передбачає 6 напрямів грантового фінансування — від мікробізнесу і здобуття навичок у сфері ІТ, до тепличних господарств і переробних підприємств. З 1 вересня стартує нова державна програма підтримки фермерських господарств та сільгоспвиробників, які обробляють від 1 до 120 га землі або утримують від 3 до 100 корів.

Крім того, аграрії зможуть на вигідних умовах отримувати нові кредити для забезпечення збору врожаю в межах програми «Доступні кредити 5-7-9».

 

Декілька акцентів за підсумками наради

Налагодження систематичної взаємодії державних адміністрацій та виробників. Жоден суб’єкт сільськогосподарського виробництва не повинен залишитися без уваги. Це стосується як наявних суб’єктів, навіть найдрібніших, так і тих, хто бачить перспективи своєї активності в аграрному секторі. Тож на місцях має бути налагоджена співпраця з усіма виробниками конкретної території.

Конструктивний діалог сторін. Йдеться не тільки про доступність інформації щодо наявних інструментів підтримки серед виробників, а й можливість фахового консультування на рівні районних адміністрацій.

Активне залучення сільгоспвиробників до користування онлайн-платформою «Державний аграрний реєстр». Задум даного ресурсу полягає у спрощені взаємодії держави та агровиробників. Тут можна ознайомитися з програмами підтримки, а також подати заявку, що значно скоротить витрати часу.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації


Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року