Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 11:11:00

Дев'ять громад Чернігівщини візьмуть участь в ініціативі «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

16.08.2022   09:51Агенцiя

Днями у Чернігівській області відбулася стартова онлайн-зустріч в рамках ініціативи «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»

Ініціатива підтримується проєктом "Спеціальна програма підтримки України", що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини, за участю представників керівних органів територіальних громад Чернігівщини.

Проєкт виконується громадською організацією «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» та має на меті сприяти відновленню, розвитку та посиленню стійкості цільових територіальних громад Чернігівської області України, які постраждали під час бойових дій, у подоланні несподіваних викликів, пов'язаних з війною, через підтримку органів місцевого самоврядування, соціальних та адміністративних інституцій територіальних громад у наданні актуальних послуг для місцевого населення цільових громад та внутрішньо переміщених осіб.

З огляду на значну кількість ВПО у більшості цільових громад проєкту, особлива увага при реалізації проєктних заходів буде приділятися проблематиці даної групи населення, зокрема:
✅ психосоціальна допомога;
✅ консультаційна підтримка в отриманні адміністративних послуг в існуючих умовах;
✅ юридична підтримка у вирішенні життєвих ситуацій.

Участь у заході взяли представники Куликівської, Менської, Михайло-Коцюбинської, Ніжинської, Остерської, Прилуцької, Сновської, Сосницької та Іванівської територіальних громад.

Під час заходу керівник Поліського фонду Максим Корявець презентував основні заходи, заплановані в рамках реалізації проєкту:
📍 проведення оцінки потреб громад для конкретизації специфічних  викликів, для вирішення яких необхідна юридична підтримка органам місцевого самоврядування та надавачам адміністративних послуг;
📍 серія онлайн-тренінгів для підвищення спроможності та стійкості місцевих психологів у наданні психосоціальної допомоги населенню та ВПО;
📍 серія онлайн-тренінгів для підвищення спроможності та стійкості надавачів адміністративних послуг місцевому населенню та ВПО;
📍 надання спеціалізованої юридичної допомоги органам місцевого самоврядування для вирішення актуальних проблем у наданні послуг місцевому населенню та ВПО;
📍 розробка, друк та розповсюдження специфічних пам’яток для кожної цільової громади відповідно до потреб місцевого населення та ВПО у психосоціальній допомозі та адміністративних послугах у конкретних життєвих ситуаціях за кризових умов;
📍 технічна підтримка цільових громад.

Представники громад наголосили та необхідності та актуальності проєкту з огляду на існуючі проблеми та виклики, пов’язані з різними сферами суспільного життя:

  • погіршення ментального здоров’я населення у зв’язку з війною;
  • недостатність кадрового забезпечення для вирішення юридичних питань при наданні муніципальних та адміністративних послуг місцевому населенню та ВПО;
  • потреба у вдосконаленні системи та процесів надання адміністративних послуг;
  • складність у вирішенні юридичних питань, пов’язаних із перебуванням на території громад ВПО;
  • труднощі у роботі з державними реєстрами;
  • потреба у юридичній допомозі при подоланні наслідків війни.


Проєкт триватиме до кінця 2022 року та передбачатиме активну співпрацю з цільовими громадами для вирішення наявних проблем та викликів.

☎️Контактна особа по проєкту «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України»: Максим Корявець, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень.

Останні новини Чернігівщини

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень 11:01

Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів.

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.

Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад 09:34

Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони.

 Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 09:23

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані.

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» 09:22

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура.