Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 00:46:14

З бюджету Чернігова, попри його скорочення, на посилення обороноздатності міста вже спрямовано майже 200 млн грн

10.08.2022   19:27Агенцiя

На 3%, у порівнянні з 2021-м роком, зросли надходження до загального фонду міста.

 

Пов'язано це із відрахуваннями податку на доходи фізичних осіб, а саме від зарплат і виплат військовим.

Якщо ж аналізувати бюджет Чернігова загалом, то фіксується його скорочення.

Звітувала про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за I півріччя 2022 року начальниця фінансового управління Олена Лисенко під час засідання виконкому 4 серпня.  

— Якщо порівнювати з іншими містами, то ми опинилися, на жаль, на останньому місці за тими даними, що надійшли від інших міст. Надходження у нас, порівняно з минулим роком,  на тому самому рівні, а в інших містах значно збільшилися, — пояснює Олена Лисенко. 

Загалом же дохідна частина бюджету зменшилася у порівнянні з минулим роком. Так надходження до спеціального фонду у першому півріччі зменшилися у 3,5 через недоотримання субвенцій на ремонт доріг (скасування акцизу на пальне). 

Констатує Олена Лисенко і факт скорочення надходжень від місцевих податків на майже 20% від минулорічного показника за аналогічний період, або більше 61 млн грн. 

— Недоотримуємо ми і по місцевих податках тому що, відповідно до змін до податкового кодексу, плата за землю і податок на нерухомість в містах, де велися бойові дії, не платиться. Хоча до цього часу не прийнято перелік Кабінетом Міністрів цих територій, але наші суб'єкти господарювання зазнали значних втрат, вони не сплачують ці податки, очікуючи на цей перелік, — говорить начальниця фінансового управління.

Попри суттєві недонадходження Чернігівська міська рада виконує всі покладені на неї фінансові зобов'язання. Зокрема, вже розрахувалася зі всіма боргами за минулий рік.   

— Що стосується видатків, то ми, в принципі, виконуємо всі зобов'язання. Нарешті розрахувалися по боргах минулого року. Що хотіла б зазначити, що і по видатках ми на останньому місці, як і в цілому по видатковій частині, але по бюджету розвитку за рахунок того, що ми встигли розрахуватися по боргах минулого року, то ми маємо трохи показник більший. 

Хотіла б зазначити, що у порівнянні з іншими містами, у нас значно більший обсяг витрат на територіальну оборону. Станом на 4 липня у міському бюджеті Чернігова передбачено 194 млн грн на покращення обороноздатності міста, тоді як у інших міст значно менші показники, — говорить Олена Лисенко. 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року