Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 лютого, 04:05:15

З бюджету Чернігова, попри його скорочення, на посилення обороноздатності міста вже спрямовано майже 200 млн грн

10.08.2022   19:27Агенцiя

На 3%, у порівнянні з 2021-м роком, зросли надходження до загального фонду міста.

 

Пов'язано це із відрахуваннями податку на доходи фізичних осіб, а саме від зарплат і виплат військовим.

Якщо ж аналізувати бюджет Чернігова загалом, то фіксується його скорочення.

Звітувала про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за I півріччя 2022 року начальниця фінансового управління Олена Лисенко під час засідання виконкому 4 серпня.  

— Якщо порівнювати з іншими містами, то ми опинилися, на жаль, на останньому місці за тими даними, що надійшли від інших міст. Надходження у нас, порівняно з минулим роком,  на тому самому рівні, а в інших містах значно збільшилися, — пояснює Олена Лисенко. 

Загалом же дохідна частина бюджету зменшилася у порівнянні з минулим роком. Так надходження до спеціального фонду у першому півріччі зменшилися у 3,5 через недоотримання субвенцій на ремонт доріг (скасування акцизу на пальне). 

Констатує Олена Лисенко і факт скорочення надходжень від місцевих податків на майже 20% від минулорічного показника за аналогічний період, або більше 61 млн грн. 

— Недоотримуємо ми і по місцевих податках тому що, відповідно до змін до податкового кодексу, плата за землю і податок на нерухомість в містах, де велися бойові дії, не платиться. Хоча до цього часу не прийнято перелік Кабінетом Міністрів цих територій, але наші суб'єкти господарювання зазнали значних втрат, вони не сплачують ці податки, очікуючи на цей перелік, — говорить начальниця фінансового управління.

Попри суттєві недонадходження Чернігівська міська рада виконує всі покладені на неї фінансові зобов'язання. Зокрема, вже розрахувалася зі всіма боргами за минулий рік.   

— Що стосується видатків, то ми, в принципі, виконуємо всі зобов'язання. Нарешті розрахувалися по боргах минулого року. Що хотіла б зазначити, що і по видатках ми на останньому місці, як і в цілому по видатковій частині, але по бюджету розвитку за рахунок того, що ми встигли розрахуватися по боргах минулого року, то ми маємо трохи показник більший. 

Хотіла б зазначити, що у порівнянні з іншими містами, у нас значно більший обсяг витрат на територіальну оборону. Станом на 4 липня у міському бюджеті Чернігова передбачено 194 млн грн на покращення обороноздатності міста, тоді як у інших міст значно менші показники, — говорить Олена Лисенко. 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

СБУ та ДБР затримали на хабарі начальника управління Держпродспоживслужби Чернігівщини 16:50

На Чернігівщині співробітники Служби безпеки та Державного бюро викрили на корупції начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

У чернігівській гімназії № 31 коштом міжнародних благодійників відремонтували укриття 16:22

Укриття у 31-й гімназії Чернігова відремонтували в межах всеукраїнського благодійного проєкту Freedom Space, який реалізує благодійний фонд «Допоможемо разом», а фінансує міжнародний донор – Freedom Holding Inc.

Найближчі плани Чернігова у відносинах із партнерами окреслені під час загальноміської наради

Найближчі плани Чернігова у відносинах із партнерами окреслені під час загальноміської наради 16:19

Співпраця з міжнародними партнерами. Ще один блок робочих питань сьогоднішньої загальноміської наради. Мова йшла про розвиток нових зв'язків і зміцнення існуючих.

єРобота: творці іншої реальності в Чернігові

єРобота: творці іншої реальності в Чернігові 16:16

На годину часу перенестися в іншу реальність, забути про повсякденні турботи та відчути себе супергероєм, детективом, грабіжником, втікачем, персонажем фільму жаху, така можливість є у чернігівців та гостей міста.

Піротехніки Чернігівщині продовжують вилучати вибухонебезпечні предмети сучасної війни

Піротехніки Чернігівщині продовжують вилучати вибухонебезпечні предмети сучасної війни 16:13

26 лютого розрахунками частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС відпрацьовано 4 залучення на території Іванівської, Новобасанської територіальних громад Чернігівського та Ніжинського районів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини