Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 02:22:41

Громади Чернігівщини мають визначитися з проєктами, які можуть увійти в Програму з відновлення України

08.08.2022   09:45Агенцiя

Відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком «Програма з відновлення України», ратифікованої влітку минулого року, передбачається залучення 340 мільйонів євро на фінансування певних заходів.

Йдеться про реалізацію проєктів з відновлення соціальної інфраструктури та об’єктів житлово-комунального господарства у регіонах, що постраждали через війну. Кредитні кошти будуть спрямовані громадам у вигляді субвенції з державного бюджету.

— Мінрегіон оголосив відбір проєктів, які можуть реалізуватися в межах Програми з відновлення України. Спершу буде виділено близько 200 мільйонів євро. Пріоритетність у відборі надаватиметься саме деокупованим областям: Чернігівській, Київській (в тому числі місту Київ), Сумській та Житомирській. Проєкти громад, які визнані зонами бойових дій, поки що не розглядатимуться, — повідомив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем під час сьогоднішньої наради з представниками територіальних громад.

Директорка Департаменту економічного розвитку ОВА Олександра Хомик детально розповіла учасникам наради про умови участі у відборі та критерії, яким мають відповідати проєкти. Це може бути як нове будівництво, так і реконструкція та поточний ремонт закладів освіти та охорони здоров’я, ЦНАПів й адміністративних будівель. Розглядатимуться ініціативи з реконструкції та капремонту критичної інфраструктури (водопостачання, водовідведення, теплопостачання), а також будівель для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та громадян, які втратили оселю внаслідок військових дій.

Одна з основних умов — співфінансування у розмірі не менше 20%.

— Розуміємо, що нині це складне питання. Проте не слід забувати, що можна залучати кошти інших донорів, що не заборонено, — наголосив Костянтин Мегем. — Це реальна можливість для Чернігівської області модернізувати і відбудувати ті об’єкти, які були пошкоджені внаслідок бойових дій чи потребували ремонту.

Пропозиції про участь у відборі з додатковими матеріалами Мінрегіон має отримати до 2 вересня поточного року. Фінансування ж проєктів заплановано на наступний рік.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року