Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 06:21:24

Торф зріс в ціні

08.08.2022   09:20Агенцiя

Від початку серпня основний вид продукції торфозаводів Чернігівщини – торфобрикет – зріс у ціні на 180 гривень. Так, якщо раніше за одну тонну торф’яного брикету просили 2790 гривень, то з першого серпня продукцію відпускають за ціною 2970 гривень.

За словами директора Смолинського торфозаводу філії ДП «Чернігівторф» Валентини Огієнко, рішення підняти вартість готової продукції є вимушеним, оскільки через неповну зайнятість у зв’язку з військовим станом підприємство несе додаткові витрати по електроенергії. Крім того зросла вартість запчастин, дизельного пального та олив. Зважаючи на зношеність обладнання, все це лягає додатковим тягарем на плечі держпідприємства, яке хоч і державне, але від держави нічого не отримує, а заробляє на себе самостійно.

Повідомляється, що зросла вартість виключно торфобрикету. Ціни на решту продукції залишаються старими. Так, одна тонна торфу для компостів коштує 675 гривень, рослинного торфу – 270, торф для пиловидного спалювання коштує 2121 гривню за одну тонну.

Як відомо, Смолинський та Ірванцівський торфозаводи працюють на 40 відсотків від потужностей. А через шалений попит на альтернативне паливо, підприємства заледве встигають виробляти замовлення. Більшість виробленого палива йде на потреби бюджетних установ та приватних домогосподарств області.

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).