Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 грудня, 13:08:43

Для громад можуть спростити закупівлі. Що це дасть Чернігівщині

04.08.2022   15:04Агенцiя

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, що передбачає спрощення закупівель для громад.

Проєкт Закону №7624 передбачає:

►  для загальної процедури закупівель підвищення порогу для товарів/послуг з 200 тис. грн до 500 тис. грн, для робіт  - з 1,5 млн грн до 3 млн грн;

►  для спрощених закупівель підвищення порогу з 50 тис. до 200 тис.;

►  щорічний перегляд вартості закупівель.

 

Ще у 2015 році у Законі "Про здійснення державних закупівель" була норма у статті 2. Вона передбачала, що вартісні межі для закупівель будуть переглядатися щороку з урахуванням індексу інфляції. Але цю норму прибрали у 2016 році, розповідає Микола Силенко, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України. Отже, вартісні межі для закупівель не переглядались вже 7 років. І це не відповідає європейській практиці закупівель.

«Наприклад, сьогодні бюджетні установи зобов'язані проводити конкурс (спрощену закупівлю) починаючи від 50 тисяч гривень. Часто витрати на адміністрування цього процесу перевищують ту потенційну мізерну економію. У підсумку закупівельники втрачають безцінний час впусту, адже займаються непотрібною рутинною роботою і формуванням обтяжливих звітів.

З іншого боку, досить часто учасники не бажали приходити на конкурси вартістю 50, 60 чи 80 тис. грн. Ти збираєш купу паперів для участі, завантажуєш їх у електронну систему, платиш майданчику за участь... І це все без жодної гарантії перемоги на мізерно малу суму. На виході результативність нульова. Тому прийняття законопроекту спростить роботу як замовникам, так і учасникам процедур закупівель», - підкреслює Микола Силенко

Нагадуємо, голови громад Чернігівщини - члени Асоціації міст України неодноразово звертались до вищих посадових осіб держави з пропозицією переглянути вартісні межі для закупівель. Тож АМУ сподівається, що законопроєкт №7624 буде прийнято якнайшвидше.

 

--

Чернігівське РВ АМУ

Офіс реформ у Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

24 грудня: цей день в Україні і світі

24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38

День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини