Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 20:13:14

Зняли кошти із можливих статей видатків і спрямували на посилення оборонної спроможності Чернігова та ремонт пошкоджених будинків

21.07.2022   14:39Агенцiя

Перерозподілили кошти, знявши з одних напрямків, аби профінансувати більш важливі на сьогоднішній день.

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 21 липня прийнято низку рішень, які дозволять посилити оборонну спроможність міста, а також оплатити аварійно-відновлювальні роботи для десятків багатоповерхівок, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації. 

Зокрема, виділяються перші 15 із 75 млн грн, передбачених Програмою, на часткову компенсацію чернігівцям для ремонту пошкоджених вікон у багатоквартирних житлових будинках внаслідок активних бойових дій. 

— Звернення наразі почали вже надходити і ці кошти потрібні для того, щоб забезпечити розрахунки по цих компенсаціях, — прокоментувала рішення начальниця фінуправління Олена Лисенко. 

Погодили члени виконкому і виділення 1 млн 152 тис грн на розробку проєктно-кошторисної документації, яка потрібна для капітального ремонту 33 житлових будинків, які постраждали під час війни. А також виділяють 88 млн 536 тис грн для відбудови 31 висотки та 6 млн 472 тис  —  для реконструкції двох житлових будинків.

Передбачали додаткові гроші і на оборонні заходи —  5 млн 677 тис грн.  Загалом на цей напрямок з міського бюджету Чернігова витрачено 74 мл грн, зауважила Олена Лисенко. 

Зазначимо, що аби профінансувати вищезазначені роботи кошти зняли з інших статей видатків. Для цьго погоджено рішення про зменшення коштів на фінансування очисних споруд, утримання фонтанів, ремонт внутрішньобудинкових доріг, капремонт зупинкових комплексів, ремонт парку Коцюбинського, дрібний та середній ремонт вулично-дорожньої мережі тощо.

Міський голова Владислав Атрошенко дав доручення начальниці фінуправління Олені Лисенко звернутися з листом до Прем'єр-міністра України та Міністра фінансів щодо прогнозу дохідної і видаткової частини бюджету і необхідної субвенції на покриття касового розриву. 

— Лист щоб був зрозумілий: які були планові показники, які коригування  внесла військова російська агресія, що ми були змушені профінансувати непланово з бюджету незважаючи на нестачу надходжень і, відповідно, планові недонадходження та ще плюс додаткові видатки — скільки нам загально виходячи із цих цифр не вистачає коштів, — прокоментував Владислав Атрошенко. 

Зазначимо, що очікувані власні надходження мали скласти 2,5 млрд грн. Натомість, за попередніми підрахунками, бюджет міста внаслідок широкомасштабної війни недоотримає 1,2–1,3 млрд грн. До того ж не вирішено питання відшкодування різниці в тарифах за попередній опалювальний сезон, а це ще 207 млн грн. Додатково були також непланові видатки на відновлення житлового фонду та підвищення обороноздатності міста — 300 млн грн. Крім того, ще з міського бюджету доведеться підтримати і комунальні підприємства, мова про 100–150 млн, через збитковість тарифів.

Відповідно, з урахуванням прогнозних недонадходжень та вимушених додаткових непланових видатків, діра в бюджеті для Чернігова наприкінці 2022 року сягатиме близько двох мільярдів гривень. 

Зважаючи на вищевикладене, бюджету міста знадобиться підтримка держави, аби пройти цей фінансовий рік

Прес-служба Чернігівської міської  ради

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини