Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 18:32:46

Якою має бути СЕЗ та чого найбільше потребує бізнес Чернігівщини

15.07.2022   11:06Агенцiя

Про це говорили на розширеному засіданні робочої групи з економічного відновлення Чернігівської області.

В обговоренні взяли участь начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, його заступник – Дмитро Іванов, народні депутати Сергій Гривко та Валерій Зуб, представники реального сектору економіки та бізнес інституцій.

Аби краще зрозуміти реальний стан підприємництва в області та його потреби, ОВА в рамках співпраці з Professional Government Association of Ukraine провела опитування серед суб’єктів господарювання. Результати представив Дмитро Іванов.

«З урахуванням того, що 67% підприємств значно постраждали, банально першочергово треба гроші. На відновлення приміщень, обладнання, пошук нових ринків. А також преференції для прикордонного регіону», — акцентував заступник начальника ОВА.

Саме про спеціальну економічну зону деталізував народний депутат України Сергій Гривко, який є співавтором відповідного законопроєкту.

«Спеціальний правовий режим господарської та інвестиційної діяльності  полягає в наданні визначених пільг та особливому порядку застосування норм податкового, митного, валютного та іншого законодавства України відносно суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність або реалізують інвестиційні проєкти на території області», — наголосив народний обранець.

Втім, зібрання мало доповнення до запропонованого законопроєкту.

Зокрема, очільник Чернігівської ТПП Костянтин Іванов зауважив про необхідність введення податку на виведений капітал: усе, що підприємство витрачає на власний розвиток, не оподатковується.  Крім того, він пропонує залишити збори до місцевого бюджету, адже це підтримка інфраструктури громади.

Керівниця ГО «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець акцентувала на спрощені умов підключення до мереж, а також бронюванні від мобілізації деяких критично важливих співробітників. Директорка швейної фабрики «Елегант» зосередила увагу на мотивації та залучені кадрів.

Усі пропозиції до законопроєкту учасники робочої групи можуть надіслати протягом тижня до Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.

«Це наша не перша зустріч і далеко не остання. Адже бізнес, виконавча влада, відповідні інституції та законотворці разом мають відшліфувати всі пункти СЕЗ. Дякую за продуктивну дискусію. Впевнений, лише так наша робота буде ефективною», — підсумував начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини