Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 серпня, 23:19:15

U-LEAD допомагає громадам зберегти фінансову стабільність в умовах воєнного стану

29.06.2022   21:00Агенцiя

До 15 липня громади можуть змінити ставки місцевих податків та зборів. Ця можливість допоможу, як наповнити бюджет зараз, так і створити умови для розвитку бізнесу і сплати податків у майбутньому.

“Потрібно спілкуватись із бізнесом, шукати розв'язання його проблем і таким чином забезпечувати надходження до бюджету. Аналіз надходжень допоможе громаді визначити хто є найбільшим платником, з яким потрібно таку співпрацю налагодити”, - наголосив Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області під час інформаційної сесії для громад “Виконання місцевого бюджету за І квартал 2022 року: реагування задля забезпечення стабільності в громаді”, яку організував офіс.

Громади регіону значно постраждали від агресії росіян. Частина підприємств зруйнована, частина релокована на захід, певна кількість населення виїхала - ці умови змушують шукати непопулярні рішення і загострюють наявні проблеми.

Тому експерти регіонального офісу пропонують:

  • налагодити сталу комунікацію з підприємствами в громаді та допомагати бізнесу розв’язувати проблеми;
  • вивчити можливості оптимізації видатків бюджету;
  • напрацювати можливі варіанти розвитку економічної ситуації та визначити свої дії по кожному із них.

Під час інфосесії Любов Бєлоусова, начальниця відділу фінансів Макіївської сільської ради розповіла про те, як у громаді змінювали ставку податку на нерухомість для юридичних осіб.

“Ми проаналізували ситуацію в громаді, вивчили практику сусідів і вирішили встановити 1% податку на нерухомість для підприємства, замість 0,1%. Це дозволило нам підвищити надходження та змусило бізнес оптимізувати свою власність”, - каже Любов Бєлоусова.

Також, експерти регіонального офісу звернули увагу громад на потребу оптимізації видатків. Аналіз мережі закладів громади, це школи, садки, медичні заклади, клуби та бібліотеки показує значний потенціал для зменшення видатків та поліпшення ефективності їх роботи. Ірина Кудрик, керівниця регіонального офісу, вважає, що необхідно ґрунтовно планувати свою роботу, особливо в умовах війни.

“Фінансова стабільність громад в умовах воєнного стану можлива, якщо планувати та досліджувати різні варіанти розвитку. Варто визначити оптимістичний, оптимальний та песимістичний варіанти й детально дослідити всі загрози та проблеми, які можуть виникнути в кожному варіанті. Це дозволить підготуватись до будь-якого розвитку подій”, - розповіла Ірина Кудрик.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини