Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 вересня, 18:53:11

U-LEAD допомагає громадам зберегти фінансову стабільність в умовах воєнного стану

29.06.2022   21:00Агенцiя

До 15 липня громади можуть змінити ставки місцевих податків та зборів. Ця можливість допоможу, як наповнити бюджет зараз, так і створити умови для розвитку бізнесу і сплати податків у майбутньому.

“Потрібно спілкуватись із бізнесом, шукати розв'язання його проблем і таким чином забезпечувати надходження до бюджету. Аналіз надходжень допоможе громаді визначити хто є найбільшим платником, з яким потрібно таку співпрацю налагодити”, - наголосив Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області під час інформаційної сесії для громад “Виконання місцевого бюджету за І квартал 2022 року: реагування задля забезпечення стабільності в громаді”, яку організував офіс.

Громади регіону значно постраждали від агресії росіян. Частина підприємств зруйнована, частина релокована на захід, певна кількість населення виїхала - ці умови змушують шукати непопулярні рішення і загострюють наявні проблеми.

Тому експерти регіонального офісу пропонують:

  • налагодити сталу комунікацію з підприємствами в громаді та допомагати бізнесу розв’язувати проблеми;
  • вивчити можливості оптимізації видатків бюджету;
  • напрацювати можливі варіанти розвитку економічної ситуації та визначити свої дії по кожному із них.

Під час інфосесії Любов Бєлоусова, начальниця відділу фінансів Макіївської сільської ради розповіла про те, як у громаді змінювали ставку податку на нерухомість для юридичних осіб.

“Ми проаналізували ситуацію в громаді, вивчили практику сусідів і вирішили встановити 1% податку на нерухомість для підприємства, замість 0,1%. Це дозволило нам підвищити надходження та змусило бізнес оптимізувати свою власність”, - каже Любов Бєлоусова.

Також, експерти регіонального офісу звернули увагу громад на потребу оптимізації видатків. Аналіз мережі закладів громади, це школи, садки, медичні заклади, клуби та бібліотеки показує значний потенціал для зменшення видатків та поліпшення ефективності їх роботи. Ірина Кудрик, керівниця регіонального офісу, вважає, що необхідно ґрунтовно планувати свою роботу, особливо в умовах війни.

“Фінансова стабільність громад в умовах воєнного стану можлива, якщо планувати та досліджувати різні варіанти розвитку. Варто визначити оптимістичний, оптимальний та песимістичний варіанти й детально дослідити всі загрози та проблеми, які можуть виникнути в кожному варіанті. Це дозволить підготуватись до будь-якого розвитку подій”, - розповіла Ірина Кудрик.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" 16:41

22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”.

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області 16:38

Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах.

Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході 16:25

Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення

Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення 16:02

Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету.

 Ошукали військовослужбовців ЗСУ та волонтерів – повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи

Ошукали військовослужбовців ЗСУ та волонтерів – повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи 15:56

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом учасникам організованої злочинної групи у шахрайстві шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3, 4 ст. 190 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини