«Маціївські Карпати»: у селі на Прилуччині другий рік діє еко-пасіка
У селі Маціївка Сухополов’янської громади на Прилуччині другий рік поспіль діє еко-пасіка Тетяни Жилкіної. Пасіка відкрита для всіх охочих відпочити з користю.
![](/uploads/32417-m.jpg)
Тетяна Жилкіна займається бджільництвом уже 10 років, з них 8 очолює ГО «Бджолярі Прилуччини». Торік її пасіка вперше прийняла відвідувачів.
Жінка розповіла, що як вчитель Прилуцької гімназії №5 щороку із учнями готує та захищає екологічні проекти: мають проект апіпарку в Прилуках, проекти по апімаршрутах.
«Саме з такого проекту наших учнів, наприклад, з’явилася ідея «Краслян Дивовижних» в Ладанській громаді. А з осені минулого року ми вирішили облаштувати такий маршрут у Маціївку. Я дуже вдячна, що керівництво Сухополов’янської громади підтримує цю ідею, навіть влаштовувало велопробіг і рекламує веломаршрут «Маціївські Карпати», - пояснила Тетяна Жилкіна.
Назва «Маціївські Карпати» з’явилася через те, що довкола села дуже красиві краєвиди, якими можна насолодитися як на велосипеді, так і долаючи пішохідний маршрут. У самому селі збереглися сосни Мірюти, видатного українського вченого-генетика.
Еко-пасіку з кількома десятками вуликів пані Тетяна облаштувала так, щоб відвідувачам не довелося нудьгувати ні хвилини.
«Побудували зруб, у якому облаштували хату «Тут живе мрія». У ній розмістили зібрану мною колекцію рушників, вишиванок, глиняного посуду. Відвідувачам пропонуємо і самим спробувати створити себе у гончарстві: ліплення з глини — частина програми. Також є майстер-клас з виготовлення воскових свічок», — розповідає пані Тетяна.
Але основна частина програми – це знайомство з життям бджіл.
«На еко-пасіці «ДиВо-Мед» я розповідаю більше про життя бджолиної родини, показую, як влаштований нуклеус (бджолиний будиночок), розказую, якого догляду потребують бджолині сім’ї і які небезпеки для них існують. Для тих, хто хоче спробувати ефект апітерапії є й апібудиночок».
На завершення відвідувачів частують трав’яним чаєм з бузиновим варенням і дають із собою солодкий сувенір — дегустаційну баночку місцевого меду.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.