Громади Чернігівщини розповіли, яку допомогу отримують від різних партнерів і організацій
Сіверські громади по-різному пережили рашистську навалу. В одних – люди сповна відчули на собі звірства окупантів, в інших – унаслідок обстрілів чи бомбардувань зруйноване житло та різні споруди.
![](/uploads/25177-m.jpg)
Між тим, на щастя, є й такі, які війну чули лише здалеку. Та, попри ступінь пережитого, нині важко всім громадам, адже можливості бюджетів обмежені, а кошти вкрай потрібні не те що на розвиток, а на виживання. Тож невипадково громади починають співпрацювати з різними партнерами – побратимами, різними фондами, міжнародними або вітчизняними, з благодійниками. Тож далі про те, як працюють громади в цьому напрямі та яку допомогу отримують.
Роман Боюн, староста Бірківського старостинського округу
Ми ще більш-менш нормально пережили вторгнення на Чернігівщину, бо на нашій території не було бойових дій. Хоч продовольче забезпечення було не найкраще. Хліб нам довозили, спершу безкоштовно надавали – ділили хліб між населенням. На території громади також проживали внутрішньо переміщені особи, на них також розподіляли хліб. А потім наша менська пекарня «Хлібок» уже почала завозити хліб більш-менш нормально. Нині люди живуть своїм життям, багато внутрішньо переміщених осіб уже виїхали додому, до Чернігова.
До нас переважно люди з Чернігова від війни тікали. 157 осіб було зареєстровано.
Щодо допомоги, то особисто я допомагав оформляти декількох людей на допомогу від ЮНІСЕФ. Це багатодітні сім’ї, родини, з дітьми до двох років і сім’ї, в яких виховується дитина-інвалід. Деякі люди вже й отримали цю допомогу.
І, звісно, допомога від ООН для внутрішньо переміщених осіб. Допомагаємо з оформленням, бо пенсіонери зазвичай не можуть самі впоратися, адже треба це робити на смартфоні чи комп’ютері. Тож допомагали з реєстрацією людей на цю допомогу.
І з 1 червня в застосунку «Дія» в розділі єДопомога можна зареєструватися, є організації міжнародні, які можуть надати людям допомогу, а можуть і не надати. На їхній розсуд.
Мінсоцполітики співпрацює з цими організаціями. І це непросто, що всім підряд роздають допомогу, а відбувається верифікація даних – чи це пенсіонер, чи інвалід, чи багатодітна сім’я. А потім уже фонд вирішує, чи виплачувати цю допомогу.
Олександр Кодола, голова Ніжинської громади
Допомога, звісно, потрібна, і над цим ми почали працювати з перших днів воєнного вторгнення на територію нашої області. Тому ми співпрацюємо з різними міжнародними фондами, з містами-партнерами як в Україні, так і за кордоном.
Це польські міста-побратими, латвійські. Ось щойно в нас завершився візит посла Франції до міста Ніжин. Ми його запросили з метою співпраці та надання підтримки у відновленні нашого міста. Тому використовуємо максимально всі можливості. Фінансово допомогу нам не надавали.
Але програма U-LEAD із Європою надавала технічну допомогу – генератори, електроінструмент для комунальних підприємств.
Міжнародний фонд Солідарності з Республіки Польща надав нам 20 генераторів, медичне обладнання, аптечки. Все це було розподілене між усіма освітніми, медичними закладами.
А частину передали на Збройні Сили України, Службу безпеки.
Ємності для питної води ми просили і нам надали – для потреб міста, водоканалу, комунальних підприємств. Безумовно, сьогодні можливостей міського бюджету не вистачає через воєнний стан. Адже більшість коштів іде на питання безпеки й оброни. Тому намагаємося максимально залучати небюджетні кошти.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.