Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:24:37

Обласна служба зайнятості в умовах воєнного стану

15.05.2022   15:10Агенцiя

Про те, яка нині ситуація в сфері зайнятості та як функціонує служба зайнятості в умовах воєнного стану розповідає директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

-    Отож, почнемо зі статистики. Лідіє Василівно, скільки безробітних людей сьогодні налічується на обліку в службі зайнятості і скільки було станом на 24 лютого?
-    Станом на 24 лютого в області налічувалось 10,5 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. На сьогодні  їх побільшало  на сотню (цифра на 10 травня). Найбільше – у місті Чернігові (2134),  на Прилуччині  (914), найменше – у Ріпкинському районі (193). З початку воєнної агресії лави безробітних поповнили 3,4 тис. громадян області. У професійному розрізі серед них переважають продавці, оператори котелень, підсобні робітники, прибиральники, водії, кухарі. Є й бухгалтери та охоронники.

-    Попри збитки через воєнні дії, бізнес починає відновлювати свою діяльність. Тож на кого є попит у роботодавців області сьогодні? 
-    На жаль, через об’єктивні причини, попит на робочу силу суттєво скоротився. До 24 лютого роботодавцями було заявлено до трьох тисяч вакансій. Надалі багато пропозицій було знято.
На сьогодні (дані на 10 травня) в базі даних обласної служби зайнятості налічується лише 368 актуальних вакансій – у 3,5 раза менше, ніж на початок воєнної агресії. На кожне вільне робоче місце претендує 29 осіб (проти 8-ми на 24 лютого). Наразі найбільш затребуваними у роботодавців є трактористи-машиністи сільськогосподарського господарства, водії, електромонтери, слюсарі-ремонтники, електрозварювальники, підсобні робітники. Також в області затребуваними є лікарі та швачки.

-    А скільки готові платити роботодавці працівникам у такі нелегкі часи? 
-    Середній розмір оплати праці в розрахунку на вакансію становить 8430 грн. Проте, серед наявних на сьогодні пропозицій від роботодавців є й високооплачувані. Приміром, майстер будівельних та монтажних робіт, тракторист-машиніст, водій автотранспортних засобів із заробітною платою 20000 грн; 24000 грн  пропонують головному бухгалтеру, 25000 грн – лікарю, 28000 грн - верстатнику деревообробник верстатів.

-    Як в умовах воєнного часу зареєструватися в службі зайнятості?
З початком бойових дій на території області державна служба зайнятості фактично не припиняла свою роботу. Центри зайнятості, які знаходились на безпечній території, здійснювали обслуговування населення та роботодавців у звичному режимі. На тимчасово окупованій території або в зоні ведення бойових дій наші фахівці працювали дистанційно.  
Хочу зауважити, що на період воєнного стану процедура взаємодії служби зайнятості з клієнтами є максимально спрощеною. Реєстрація можлива за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Це можна зробити особисто під час відвідування, а також за допомогою вебпорталу електронних послуг «Дія». Статус безробітного та призначення допомоги по безробіттю відбувається у перший день після подання відповідних заяв та документів.
-    А що робити людям без документів, що підтверджують трудову діяльність?
-    Надання статусу безробітного внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, які не мають документів, необхідних для реєстрації, в тому числі про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, здійснюється на підставі відомостей з державних реєстрів. 
Крім того, віднедавна зареєструватися у службі зайнятості можуть внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини. Припинити трудовий договір  вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця. Зі свого боку центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду та Державної податкової служби.

-    Чи стимулює сьогодні держава працевлаштування внутрішньо переміщених осіб?
-    Так, роботодавець може отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи. Кошти у сумі 6,5 тис. грн виплачуватимуться за кожного нового працівника для покриття частини заробітної плати. До речі, на ці цілі урядом виділено 200 млн грн. Зокрема в нашій області вже прийнято рішення про надання компенсації 6-ти роботодавцям за працевлаштування 12-ти осіб. 

 Чи проводяться в умовах воєнного стану виплати по безробіттю?
-    Відразу хочу зауважити, що виплата допомоги по безробіттю нашим клієнтам з початком воєнної агресії не припинялась. Нарахування здійснювались навіть без особистого відвідування безробітним центру зайнятості у разі підтвердження будь-якими засобами комунікації, в тому числі електронними, свого наміру перебувати на обліку в центрі зайнятості. За останніми законодавчими змінами, які набули чинності 7 травня, аби отримувати виплати, доведеться особисто відвідати центр зайнятості. До речі, на сьогодні профінансовано та виплачено допомогу по безробіттю за першу декаду травня.

-    З початком бойових дій на території області багато наших громадян, у тому числі ваших клієнтів, виїхали за кордон. Вони продовжують отримувати допомогу по безробіттю?
-    Відповідно до законодавства, виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний перебуває за кордоном понад 30 днів.

-    В якому режимі наразі функціонує служба зайнятості?
-    Віднедавна, а саме: з 10 травня, обласна служба зайнятості працює у звичному режимі. Обслуговування клієнтів Чернігівської районної філії здійснюється на базі Чернігівського міського центру зайнятості.

Розмову вела Світлана Шеремет

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини