Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 23:40:19

Чернігівське підприємство тимчасово переорієнтуватися на репродукцію свиней

25.04.2022   13:51Агенцiя

ТОВ «Прилуки-ГарантБуд», яке вирощує поросят, деякий час працювало в окупації.

А після звільнення області від російських загарбників вирішило тимчасово переорієнтуватися у сегмент репродукції свиней.

Про це розповів директор підприємства Дмитро Рожко, інформує асоціація «Свинарі України».

«Був період, коли через блокування проїзду звичний доступ до свинокомплексу був неможливий, – зазначив він. – Тож наш персонал, можна сказати, героїчно добирався до тварин повз танки та БТРи. Завдяки його відданості роботі та тісній співпраці з місцевою Теробороною, яка в перший гуманітарний коридор допомогла здійснити поставку кукурудзи від місцевого фермера, вийшло зберегти поголів’я».

За словами Дмитра Рожка, підприємству пощастило обійтися невеликими втратами: ушкоджень від бомбардувань немає, випадків мародерства не було.

«Звісно, істотно впали виробничі показники свиней, які тривалий час споживали виключно кукурудзу, – зауважив керівник «Прилуки-ГарантБуд». – Крім цього, частина працівників ферми евакуювалася, тож штат скоротився. Проте ми вистояли і зробили висновки щодо найуразливіших місць. Тож після деокупації вирішили тимчасово переорієнтуватися у сегмент репродукції».

В умовах невизначеності щодо заходів підтримки та механізму відшкодування збитків підприємствам, що постраждали від російської агресії, вирішили підстрахуватися самостійно.

«Зокрема, активний попит на товарних поросят з боку ферм-відгодівельників і населення забезпечить нам належний збут, водночас підвищить оборотність коштів, – пояснив Дмитро Рожко. – А вже після перемоги можна буде розглядати подальші перспективи та плани розвитку».

Довідка

«Прилуки-ГарантБуд» вирощує товарних свиней у закритому циклі, утримує 750 свиноматок. Також займається птахівництвом, виробництвом комбікормів. До структури належить і м’ясопереробний напрям – ВПК «Прилуки-Агропереробка».

джерело

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.