Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 травня, 11:20:40

Чернігівське підприємство тимчасово переорієнтуватися на репродукцію свиней

25.04.2022   13:51Агенцiя

ТОВ «Прилуки-ГарантБуд», яке вирощує поросят, деякий час працювало в окупації.

А після звільнення області від російських загарбників вирішило тимчасово переорієнтуватися у сегмент репродукції свиней.

Про це розповів директор підприємства Дмитро Рожко, інформує асоціація «Свинарі України».

«Був період, коли через блокування проїзду звичний доступ до свинокомплексу був неможливий, – зазначив він. – Тож наш персонал, можна сказати, героїчно добирався до тварин повз танки та БТРи. Завдяки його відданості роботі та тісній співпраці з місцевою Теробороною, яка в перший гуманітарний коридор допомогла здійснити поставку кукурудзи від місцевого фермера, вийшло зберегти поголів’я».

За словами Дмитра Рожка, підприємству пощастило обійтися невеликими втратами: ушкоджень від бомбардувань немає, випадків мародерства не було.

«Звісно, істотно впали виробничі показники свиней, які тривалий час споживали виключно кукурудзу, – зауважив керівник «Прилуки-ГарантБуд». – Крім цього, частина працівників ферми евакуювалася, тож штат скоротився. Проте ми вистояли і зробили висновки щодо найуразливіших місць. Тож після деокупації вирішили тимчасово переорієнтуватися у сегмент репродукції».

В умовах невизначеності щодо заходів підтримки та механізму відшкодування збитків підприємствам, що постраждали від російської агресії, вирішили підстрахуватися самостійно.

«Зокрема, активний попит на товарних поросят з боку ферм-відгодівельників і населення забезпечить нам належний збут, водночас підвищить оборотність коштів, – пояснив Дмитро Рожко. – А вже після перемоги можна буде розглядати подальші перспективи та плани розвитку».

Довідка

«Прилуки-ГарантБуд» вирощує товарних свиней у закритому циклі, утримує 750 свиноматок. Також займається птахівництвом, виробництвом комбікормів. До структури належить і м’ясопереробний напрям – ВПК «Прилуки-Агропереробка».

джерело

Останні новини Чернігівщини

Біля Чернігова будуватимуть два модульні містечка для тих, хто втратив житло через війну

Біля Чернігова будуватимуть два модульні містечка для тих, хто втратив житло через війну 10:46

Під Черніговом планують створити два модульних містечка.

Знову обстріляли чернігівське прикордоння

Знову обстріляли чернігівське прикордоння 10:32

Близько 17:00 години 15 травня російські війська обстріляли село Миколаївка Семенівської громади. Село знаходиться за чотири кілометри від державного кордону.

На Чернігівщині ініціювали створення спеціальної економічної зони

На Чернігівщині ініціювали створення спеціальної економічної зони 10:18

Про це повідомив начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус у ранковому зверненні від 16 травня 2022 року.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:08

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 15 травня по 8:00 16 травня 2022 року

Голова та заступники Козелецької громади відмовилися від премій

Голова та заступники Козелецької громади відмовилися від премій 10:03

В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та безперервне виконання місцевого бюджету.