На Чернігівщині «Куликівське молоко» відновило випуск молочної продукції тривалого зберігання
ПрАТ «Куликівське молоко» (Чернігівська область), яке випускає продукцію під ТМ «Куликівка», з початком війни призупинило свою діяльність.
![](/uploads/14198-m.jpg)
Одні з виробничих потужностей наразі на тимчасово окупованій території і не працюють. Основне виробництво розташоване у межах Куликівського району і вже відновило роботу.
«Асортимент відкоригували на молочну продукцію тривалого зберігання. Наразі виробляють тверді сири, вершкове масло, сухе молоко. Швидкопсувну продукцію — лише на потреби громади. Підприємство працює не на повну потужність, але ми нарощуватимемо її, поки є така можливість», — розповідає Дідур.
Додамо, що до війни «Куликівське молоко» збирало сировину майже по всій Чернігівській області. Нині є проблеми, бо не всі ферми можуть тепер постачати молоко: деякі з них на тимчасово окупованій території, деякі зруйновані.
«Агрохолдинги, з якими ми працювали, так і продовжуємо. У населення не купуємо молоко. Не так усе просто з матеріалами та інгредієнтами. Добре, що на складах були запаси на місяць-два, з ними й працюємо», — підкреслює голова наглядової ради підприємства.
Крім того, підприємство потрапило в перелік стратегічних, коли держава розробила програму закупівлі продовольства, тому частину продукції йде по цьому каналу.
«Оговтавшись після першого шоку, клієнти зрозуміли, як дістатися до нас, ми зрозуміли — як до них, і нині реалізація пожвавішала: і через магазини, і на виїзній торгівлі. Доставку стримують проблеми з пальним. Але підприємство планує розвозити продукцію не тільки Чернігівщиною, а й у інші регіони, куди зможе доїхати. Ми робимо по максимуму все від нас залежне», — наголошує Анатолій Дідур.
Як і інші молокопереробники, підприємство допомагає громаді, Теробороні, волонтерам: безкоштовно роздавало продукцію передусім з коротким терміном зберігання, вивозило людей із Чернігова.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.