Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 00:46:24

Міська програма забезпечення житлом переселенців з зони АТО/ООС діятиме й цього року

29.01.2022   15:33Агенцiя

У Чернігові цього року продовжить виконуватися міська Програма придбання у комунальну власність територіальної громади міста Чернігова житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам на 2021-2024 роки, яка була прийнята вперше наприкінці минулого року.

На засіданні 16-ої сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання 27 січня до цієї Програми були внесені зміни і доповнення, які стосуються загального обсягу фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, оскільки змінився показник опосередкованої вартості спорудженого житла у Чернігівській області з 14,548 тис. грн на 15,144 тис. грн (наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 16 грудня 2021 року № 337).

Крім того, змінилася кількість сімей (осіб), які на цей час перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб у виконавчому комітеті Чернігівської міської ради та не забезпечені житлом. Наразі у Чернігові 35 таких родин (всього 75 осіб).

За всі роки дії міської Програми на первинному та/або вторинному ринку продажу об’єктів житлової нерухомості планується придбати загалом 35 квартир, в залежності від кількості осіб у сім’ях:
 

  • однокімнатних квартир - 19;
  • двокімнатних та/або трикімнатних квартир - 16.


У грудні 2021 року вже реалізували перший етап виконання Програми - у комунальну власність придбали 5 квартир (4 – трикімнатні, 1 – двокімнатна) для ВПО. Як розповів начальник відділу квартирного обліку та приватизації житлового фонду Чернігівської міської ради Михайло Католик, цього тижня сім'ї вже заселяються у нове житло.

- У нас був дуже короткий термін для здійснення закупівлі, оскільки лише наприкінці грудня ми отримали кошти. Варіантів для закупівлі загалом було більше двох десятків, але багато з них не відповідали вимогам. Від двох квартир нам довелося відмовитися через те, що вони були у незадовільному технічному і санітарному стані. Ще у кількох випадках була відмова власника в останній момент (знайшов іншого покупця) та власник знаходився за межами країни і не зміг вчасно прибути чи передоручити своє право на продаж. Одна квартира мала судовий спір, - прокоментував він.

Розподіл п’яти придбаних квартир здійснювався 13 січня у міській раді шляхом жеребкування серед претендентів. Після цього дві родини за їх бажанням помінялися між собою. Остаточний розподіл затвердив виконавчий комітет міської ради. Цим же рішенням виконкому затвердили новий перелік за пріоритетністю та градацію по балах.

На 2022 рік планується придбання у Чернігові 9 квартир для внутрішньо переміщених осіб. Очікується, що фінансування цих заходів з державного бюджету відбудеться вже у березні. До цього часу проводитимуться всі необхідні процедури, щоб надання цих квартир людям могло відбутися якомога швидше.

Нагадаємо, житло для ВПО за цією програмою надається в тимчасове користування, без права на його приватизацію та будь-яке відчуження в майбутньому. Додаткова плата за користування таким житлом – відсутня, але однією з умов договору є вчасна сплата за надані комунальні послуги та спожиті енергоносії.

Послуга з постановки на облік для забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом надається через Чернігівський ЦНАП.

Квартири купуються на умовах співфінансування. А саме, 70% коштів надаються з державного бюджету України і 30% - з бюджету територіальної громади міста.

Черговість претендентів на таке житло визначається за спеціальною методикою, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України. Нею передбачена система балів. Найбільшу їх кількість і, відповідно, першочергове право на забезпечення тимчасовим житлом отримують сім’ї з неповнолітніми дітьми, особливо ті, які мають трьох і більше дітей; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини